DH2000

Dragør Sejlklub     Tirsdags Sejlads     31-aug-00  
               
      Resultatliste.        
               
1. Start   Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,6 Sømil  
               
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper DH 2000 Sejltid Præmietid Placering
  Kanalje Knarr Ole Strømberg 779,5 1:23:05 1:43:40 1
  Anne Lise Spidsgatter Erik Rasmussen 761,4 1:25:05 1:47:21 2
  Beng-Beng LM22 Keld Bjørn Andersen 797,1 DNS DNS 3
  Amagerbanken Yngling DS 800,4 DNS DNS 4
  Moby Dick Yngling DS 800,4 DNS DNS 5
  Kridt Princess Erik Berg Petersen 777,2 DNS DNS 6
  Sus Spidsgatter Benny Selvyn 760,4 DNS DNS 7
               
               
             
               
               
2. Start   Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,6 Sømil  
               
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper DH 2000 Sejltid Præmietid Placering
  NN Drage Søren Merser 743,3 1:11:30 1:35:28 1
  Fafner Drage Per Lindal Jørgensen 743,3 1:12:19 1:36:17 2
  NN Drage Lars Gormsen 743,3 1:13:19 1:37:17 3
  Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 745,6 1:14:33 1:38:18 4
  Icterus Elvstrøm 32 Jan Adamson 719,1 1:14:45 1:40:58 5
  Boomerang Ballad Jens Boldreel 736,8 1:16:47 1:41:21 6
  Cinderella Drage Peter Olsen 743,3 1:17:52 1:41:50 7
  Nannie 6-meter Jess Brønden 724,0 1:17:17 1:43:03 8
  Nikoline Ballad Jens Løvgreen 736,8 1:19:17 1:43:51 9
  Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 732,8 1:19:55 1:44:51 10
  Jasmin Ballad Gunnar Petersen 736,8 1:21:21 1:45:55 11
  Lurifax Drage Claus Palm 743,3 1:23:15 1:47:13 12
  Pingvino ll Ballad H P Johansen 736,8 DNS DNS 13
  Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 744,1 DNS DNS 14
               
               
             
               
               
3. Start   Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,6 Sømil  
    Bådtype Skipper DH 2000 Sejltid Præmietid Placering
  Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 688,5 1:04:28 1:33:32 1
  Olivia BB 10m Flemming Thomsen 673,8 1:04:38 1:35:05 2
  Nanna Impala 33 Henning Poulsen 687,5 1:06:47 1:35:57 3
  Krabask Int. 1006 Kai hingsig 685,3 DNS DNS 4
  Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 680,7 DNS DNS 5
  Beamer Diva 39 Per Vilmar 648,7 DNS DNS 6
  NN Enter 360 Kristian Aagaard   DNS DNS 7
              7
Dragør Sejlklub     Tirsdags Sejlads     31-aug-00  
               
      Resultatliste.        
               
1. Start   Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,6 Sømil  
               
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper DH 2000 Sejltid Præmietid Placering
  Kanalje Knarr Ole Strømberg 779,5 1:23:05 1:43:40 1
  Anne Lise Spidsgatter Erik Rasmussen 761,4 1:25:05 1:47:21 2
  Beng-Beng LM22 Keld Bjørn Andersen 797,1 DNS DNS 3
  Amagerbanken Yngling DS 800,4 DNS DNS 4
  Moby Dick Yngling DS 800,4 DNS DNS 5
  Kridt Princess Erik Berg Petersen 777,2 DNS DNS 6
  Sus Spidsgatter Benny Selvyn 760,4 DNS DNS 7
               
               
             
               
               
2. Start   Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,6 Sømil  
               
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper DH 2000 Sejltid Præmietid Placering
  NN Drage Søren Merser 743,3 1:11:30 1:35:28 1
  Fafner Drage Per Lindal Jørgensen 743,3 1:12:19 1:36:17 2
  NN Drage Lars Gormsen 743,3 1:13:19 1:37:17 3
  Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 745,6 1:14:33 1:38:18 4
  Icterus Elvstrøm 32 Jan Adamson 719,1 1:14:45 1:40:58 5
  Boomerang Ballad Jens Boldreel 736,8 1:16:47 1:41:21 6
  Cinderella Drage Peter Olsen 743,3 1:17:52 1:41:50 7
  Nannie 6-meter Jess Brønden 724,0 1:17:17 1:43:03 8
  Nikoline Ballad Jens Løvgreen 736,8 1:19:17 1:43:51 9
  Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 732,8 1:19:55 1:44:51 10
  Jasmin Ballad Gunnar Petersen 736,8 1:21:21 1:45:55 11
  Lurifax Drage Claus Palm 743,3 1:23:15 1:47:13 12
  Pingvino ll Ballad H P Johansen 736,8 DNS DNS 13
  Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 744,1 DNS DNS 14
               
               
             
               
               
3. Start   Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,6 Sømil  
    Bådtype Skipper DH 2000 Sejltid Præmietid Placering
  Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 688,5 1:04:28 1:33:32 1
  Olivia BB 10m Flemming Thomsen 673,8 1:04:38 1:35:05 2
  Nanna Impala 33 Henning Poulsen 687,5 1:06:47 1:35:57 3
  Krabask Int. 1006 Kai hingsig 685,3 DNS DNS 4
  Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 680,7 DNS DNS 5
  Beamer Diva 39 Per Vilmar 648,7 DNS DNS 6
  NN Enter 360 Kristian Aagaard   DNS DNS 7

Last Updated on 31-08-00
By sejlads
Email: webmaster@dragoer-sejlklub.dk