Dragør Sejlklub

 

Tirsdags Sejlads

 

 

20. Maj 2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Billeder fra sejladsen

Billede 1

 

 

 

 

Resultatliste.

 

 

Billede 2

 

 

 

 

 

 

Billede 3

 

1. Start

1.løb

Start kl.

19:00:00

Banelængde

7,7

Sømil

 

Start

Ankomst

Sejltid

Sejltid i døgn

Sejltid i sec

Refbåd

Deltagers mål

Banelængde

Præmietid i sec

Præmietid i døgn

Præmietid

 

 

 

 

Sejl nr.

Bådnavn

Bådtype

Skipper

TA2002

Sejltid

Præmietid

Placering

 

 

 

 

 

 

 

 

93

Kanalje

Knarr

Ole Strømberg

717,8

1:36:08

2:12:21

1

 

19:00:00

20:36:08

1:36:08

0,066759

5768

1000

717,80

7,7

7940,94

0,091909

2:12:21

 

58

Bluebeng

Drabant 30

Keld Bjørn Andersen

623,4

1:24:16

2:12:36

2

 

 

 

19:00:00

20:24:16

1:24:16

0,058519

5056

1000

623,40

7,7

7955,82

0,092081

2:12:36

 

1097

Boomerang

Ballad

Jens  Boldreel

621,4

1:26:08

2:14:43

3

 

19:00:00

20:26:08

1:26:08

0,059815

5168

1000

621,40

7,7

8083,22

0,093556

2:14:43

 

 

119

Esprit

Jeanneau 28

Bent Ipsen

678,2

DNS

DNS

4

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

678,20

7,7

DNS

DNS

DNS

 

616

Hebe

Fandango 32

Henning Jans

652,2

DNS

DNS

5

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

652,20

7,7

DNS

DNS

DNS

 

325

Pinocchio

L23

Finn Kristensen

645,4

DNS

DNS

6

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

645,40

7,7

DNS

DNS

DNS

 

314

Bimmer

Spækhugger

Finn Christiansen

633,2

DNS

DNS

7

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

633,20

7,7

DNS

DNS

DNS

 

 

288

Sol & Vind

H-båd

Jørgen Jensen

631,1

DNS

DNS

8

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

631,10

7,7

DNS

DNS

DNS

 

442

Nikoline

Ballad

Jens Løvgreen

621,4

DNS

DNS

9

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

621,40

7,7

DNS

DNS

DNS

 

208

Athene

Maxi Magic

Fl. Refsgaard

615,3

DNS

DNS

10

 

 

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

615,30

7,7

DNS

DNS

DNS

 

15

Chris

W-båd

Johs. Faurby-Nielsen

614,1

DNS

DNS

11

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

614,10

7,7

DNS

DNS

DNS

 

346

Icterus

Elvstrøm 32

Jan Adamson

606,8

DNS

DNS

12

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

606,80

7,7

DNS

DNS

DNS

 

256

Gorm d. Gamle

Kaskelot

Uffe Karlsen

585,2

DNS

DNS

13

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

585,20

7,7

DNS

DNS

DNS

 

15

 

IF

Christian Petersen

 

DNF

DNF

14

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

0,00

7,7

DNS

DNS

DNS

 

191

Bonus

Mamba 29

 

 

DSQ

DSQ

15

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

0,00

7,7

DNS

DNS

DNS

 

 

DNS

DNS

16

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

0,00

7,7

DNS

DNS

DNS

 

 

DNS

DNS

17

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

0,00

7,7

DNS

DNS

DNS

 

 

DNS

DNS

18

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

0,00

7,7

DNS

DNS

DNS

 

 

DNS

DNS

19

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

0,00

7,7

DNS

DNS

DNS

 

 

DNS

DNS

20

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

0,00

7,7

DNS

DNS

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Start

1.løb

Start kl.

19:00:00

Banelængde

7,7

Sømil

 

Start

Ankomst

Sejltid

Sejltid i døgn

Sejltid i sec

Refbåd

Deltagers mål

Banelængde

Præmietid i sec

Præmietid i døgn

Præmietid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sejl nr.

Bådnavn

Bådtype

Skipper

TA2002

Sejltid

Præmietid

Placering

 

 

 

 

 

 

 

 

 

302

Pingvino

Omega 42

H.P. Johansen

555,9

1:13:54

2:10:54

1

 

19:00:00

20:13:54

1:13:54

0,051319

4434

1000

555,90

7,7

7853,57

0,090898

2:10:54

 

76

Exocet ll

Contrast 36

Jan Nielsen

569,1

1:16:53

2:12:11

2

 

19:00:00

20:16:53

1:16:53

0,053391

4613

1000

569,10

7,7

7930,93

0,091793

2:12:11

 

52

Olivia

BB 10m

Flemming Thomsen

565,4

1:21:44

2:17:30

3

 

19:00:00

20:21:44

1:21:44

0,056759

4904

1000

565,40

7,7

8250,42

0,095491

2:17:30

 

10

Nanna

Impala 33

Henning Poulsen

572

1:24:23

2:19:19

4

 

19:00:00

20:24:23

1:24:23

0,0586

5063

1000

572,00

7,7

8358,6

0,096743

2:19:19

 

50

Avanti

Drabant 38

Jess Brønden

544,2

1:21:17

2:19:47

5

 

19:00:00

20:21:17

1:21:17

0,056447

4877

1000

544,20

7,7

8386,66

0,097068

2:19:47

 

205

Dorff

S-30

Anders Vognsen

561,3

1:27:04

2:23:22

6

 

19:00:00

20:27:04

1:27:04

0,060463

5224

1000

561,30

7,7

8601,99

0,09956

2:23:22

 

26

Krabask

Int. 1006

Kai Thingsig

580,8

DNS

DNS

7

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

580,80

7,7

DNS

DNS

DNS

 

160

Grå Skæg

Banner 28

Ole Krongaard

574,3

DNS

DNS

8

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

574,30

7,7

DNS

DNS

DNS

 

11

Flyingoose

Bianca 107

Kurt Thyregod

567,1

DNS

DNS

9

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

567,10

7,7

DNS

DNS

DNS

 

2000

Hønen

Enter 360

Kristian Aagaard

557,1

DNS

DNS

10

 

 

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

557,10

7,7

DNS

DNS

DNS

 

129

Beamer

Diva 39

Per Vilmar

535,7

DNS

DNS

11

 

19:00:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

535,70

7,7

DNS

DNS

DNS

 

 

 

 

3. Start

1.løb

Start kl.

19:05:00

Banelængde

7,7

Sømil

 

Start

Ankomst

Sejltid

Sejltid i døgn

Sejltid i sec

Refbåd

Deltagers mål

Banelængde

Præmietid i sec

Præmietid i døgn

Præmietid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sejl nr.

Bådnavn

Bådtype

Skipper

TA2002

Sejltid

Præmietid

Placering

 

 

 

 

 

 

 

 

 

331

Patiki

Drage

Lars Gormsen

647,7

1:21:09

2:06:22

1

 

19:05:00

20:26:09

1:21:09

0,056354

4869

1000

647,70

7,7

7581,71

0,087751

2:06:22

 

329

NN

Drage

M.Freek Petersen

647,7

1:22:32

2:07:45

2

 

19:05:00

20:27:32

1:22:32

0,057315

4952

1000

647,70

7,7

7664,71

0,088712

2:07:45

 

 

235

Cinderella

Drage

Peter Olsen

647,7

1:29:20

2:14:33

3

 

19:05:00

20:34:20

1:29:20

0,062037

5360

1000

647,70

7,7

8072,71

0,093434

2:14:33

 

181

Fafner

Drage

Peter Lindal Jørgensen

647,7

1:36:28

2:21:41

4

 

19:05:00

20:41:28

1:36:28

0,066991

5788

1000

647,70

7,7

8500,71

0,098388

2:21:41

 

118

Lurifax

Drage

Claus Palm

647,7

DNS

DNS

5

 

19:05:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

647,70

7,7

DNS

DNS

DNS

 

227

Esquire

Drage

Busch-Jensen

647,7

DNS

DNS

6

 

19:05:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

647,70

7,7

DNS

DNS

DNS

 

338

 

647,7

DNS

DNS

7

 

19:05:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

647,70

7,7

DNS

DNS

DNS

 

 

647,7

DNS

DNS

8

 

19:05:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

647,70

7,7

DNS

DNS

DNS

 

 

647,7

DNS

DNS

9

 

19:05:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

647,70

7,7

DNS

DNS

DNS

 

 

647,7

DNS

DNS

10

 

19:05:00

 

DNS

DNS

DNS

1000

647,70

7,7

DNS

DNS

DNS