Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 3. Juni 03
 
Resultatliste. Billeder
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,0 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering      
288 Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 631,1 1:09:08 1:39:52 1 19:00:00 20:09:08 1:09:08 0,048009 4148 1000 631,10 5,0 5992,5 0,069358 1:39:52
93 Kanalje Knarr Ole Strømberg 717,8 1:16:46 1:40:17 2 19:00:00 20:16:46 1:16:46 0,05331 4606 1000 717,80 5,0 6017 0,069641 1:40:17
1097 Boomerang Ballad Jens  Boldreel 621,4 1:11:40 1:43:13 3 19:00:00 20:11:40 1:11:40 0,049769 4300 1000 621,40 5,0 6193 0,071678 1:43:13  
442 Nikoline Ballad Jens Løvgreen 621,4 1:12:50 1:44:23 4 19:00:00 20:12:50 1:12:50 0,050579 4370 1000 621,40 5,0 6263 0,072488 1:44:23
208 Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 615,3 1:14:26 1:46:30 5   19:00:00 20:14:26 1:14:26 0,05169 4466 1000 615,30 5,0 6389,5 0,073953 1:46:30
191 NN Mamba 29 Eidemark 610,1 1:20:14 1:52:44 6 19:00:00 20:20:14 1:20:14 0,055718 4814 1000 610,10 5,0 6763,5 0,078281 1:52:44
119 Esprit Jeanneau 28 Bent Ipsen 678,2 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 678,20 5,0 DNS DNS DNS  
616 Hebe Fandango 32 Henning Jans 652,2 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 652,20 5,0 DNS DNS DNS
325 Pinocchio L23 Finn Kristensen 645,4 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 645,40 5,0 DNS DNS DNS
314 Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 633,2 DNS DNS 10 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 633,20 5,0 DNS DNS DNS
58 Bluebeng Drabant 30 Keld Bjørn Andersen 623,4 DNS DNS 11   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 623,40 5,0 DNS DNS DNS
15 Chris W-båd Johs. Faurby-Nielsen 614,1 DNS DNS 12 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 614,10 5,0 DNS DNS DNS
346 Icterus Elvstrøm 32 Jan Adamson 606,8 DNS DNS 13 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 606,80 5,0 DNS DNS DNS
256 Gorm d. Gamle Kaskelot Uffe Karlsen 585,2 DNS DNS 14 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 585,20 5,0 DNS DNS DNS
IF Christian Petersen DNS DNS 15 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 16 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 17 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 18 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 19 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 20 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,0 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 5,0 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering  
2000 Hønen Enter 360 Kristian Aagaard 557,1 0:58:25 1:35:19 1   19:05:00 20:03:25 0:58:25 0,040567 3505 1000 557,10 5,0 5719,5 0,066198 1:35:19
129 Beamer Diva 39 Per Vilmar 535,7 0:57:17 1:35:59 2 19:05:00 20:02:17 0:57:17 0,03978 3437 1000 535,70 5,0 5758,5 0,066649 1:35:59
302 Pingvino Omega 42 H.P. Johansen 555,9 0:59:44 1:36:45 3 19:05:00 20:04:44 0:59:44 0,041481 3584 1000 555,90 5,0 5804,5 0,067182 1:36:45
76 Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 569,1 1:00:56 1:36:51 4 19:05:00 20:05:56 1:00:56 0,042315 3656 1000 569,10 5,0 5810,5 0,067251 1:36:51
52 Olivia BB 10m Flemming Thomsen 565,4 1:02:43 1:38:56 5 19:05:00 20:07:43 1:02:43 0,043553 3763 1000 565,40 5,0 5936 0,068704 1:38:56
50 Avanti Drabant 38 Jess Brønden 544,2 1:02:12 1:40:11 6 19:05:00 20:07:12 1:02:12 0,043194 3732 1000 544,20 5,0 6011 0,069572 1:40:11
10 Nanna Impala 33 Henning Poulsen 572 1:04:39 1:40:19 7 19:05:00 20:09:39 1:04:39 0,044896 3879 1000 572,00 5,0 6019 0,069664 1:40:19
26 Krabask Int. 1006 Kai Thingsig 580,8 DNS DNS 8 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 580,80 5,0 DNS DNS DNS
160 Grå Skæg Banner 28 Ole Krongaard 574,3 DNS DNS 9 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 574,30 5,0 DNS DNS DNS
11 Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 567,1 DNS DNS 10 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 567,10 5,0 DNS DNS DNS
205 Dorff S-30 Anders Vognsen 561,3 DNS DNS 11 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 561,30 5,0 DNS DNS DNS
3. Start 1.løb Start kl. 19:10:00 Banelængde 5,0 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
 
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering  
329 NN Drage M.Freek Petersen 647,7 1:06:56 1:36:17 1 19:10:00 20:16:56 1:06:56 0,046481 4016 1000 647,70 5,0 5777,5 0,066869 1:36:17
181 Fafner Drage Peter Lindal Jørgensen 647,7 1:09:19 1:38:40 2 19:10:00 20:19:19 1:09:19 0,048137 4159 1000 647,70 5,0 5920,5 0,068524 1:38:40  
235 Cinderella Drage Peter Olsen 647,7 1:09:47 1:39:08 3 19:10:00 20:19:47 1:09:47 0,048461 4187 1000 647,70 5,0 5948,5 0,068848 1:39:08
118 Lurifax Drage Claus Palm 647,7 DNS DNS 4 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,0 DNS DNS DNS
227 Esquire Drage Busch-Jensen 647,7 DNF DNF 5 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,0 DNS DNS DNS
331 Patiki Drage Lars Gormsen 647,7 DNS DNS 6 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,0 DNS DNS DNS
338 647,7 DNS DNS 7 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,0 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 8 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,0 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 9 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,0 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 10 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,0 DNS DNS DNS