Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 10.juni 2003
Billede 1  
Resultatliste. Billede 2
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 4,5 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering      
288 Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 704 1:14:00 1:36:12 1 19:00:00 20:14:00 1:14:00 0,051389 4440 1000 704,00 4,5 5772 0,066806 1:36:12
93 Kanalje Knarr Ole Strømberg 774,2 1:21:54 1:38:50 2 19:00:00 20:21:54 1:21:54 0,056875 4914 1000 774,20 4,5 5930,1 0,068635 1:38:50
1097 Boomerang Ballad Jens  Boldreel 691,2 1:17:47 1:40:57 3 19:00:00 20:17:47 1:17:47 0,054016 4667 1000 691,20 4,5 6056,6 0,0701 1:40:57  
442 Nikoline Ballad Jens Løvgreen 691,2 1:20:48 1:43:58 4 19:00:00 20:20:48 1:20:48 0,056111 4848 1000 691,20 4,5 6237,6 0,072194 1:43:58
IF Christian Petersen 776,6 1:27:50 1:44:35 5 19:00:00 20:27:50 1:27:50 0,060995 5270 1000 776,60 4,5 6275,3 0,072631 1:44:35
191 NN Mamba 29 Eidemark 610,1 1:30:09 1:59:24 6 19:00:00 20:30:09 1:30:09 0,062604 5409 1000 610,10 4,5 7163,55 0,082911 1:59:24
119 Esprit Jeanneau 28 Bent Ipsen 731,8 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 731,80 4,5 DNS DNS DNS  
325 Pinocchio L23 Finn Kristensen 717,6 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 717,60 4,5 DNS DNS DNS
616 Hebe Fandango 32 Henning Jans 703,5 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 703,50 4,5 DNS DNS DNS
58 Bluebeng Drabant 30 Keld Bjørn Andersen 692,6 DNS DNS 10   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 692,60 4,5 DNS DNS DNS
208 Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 688,9 DNS DNS 11   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 688,90 4,5 DNS DNS DNS
346 Icterus Elvstrøm 32 Jan Adamson 676,6 DNS DNS 12 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 676,60 4,5 DNS DNS DNS
256 Gorm d. Gamle Kaskelot Uffe Karlsen 651,4 DNS DNS 13 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 651,40 4,5 DNS DNS DNS
DNS DNS 14 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 4,5 DNS DNS DNS
DNS DNS 15 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 4,5 DNS DNS DNS
DNS DNS 16 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 4,5 DNS DNS DNS
DNS DNS 17 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 4,5 DNS DNS DNS
DNS DNS 18 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 4,5 DNS DNS DNS
DNS DNS 19 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 4,5 DNS DNS DNS
314 Bimmer Spækhugger Finn Christiansen DNS DNS 20 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 4,5 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 4,5 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering  
129 Beamer Diva 39 Per Vilmar 607,5 1:01:14 1:30:40 1 19:00:00 20:01:14 1:01:14 0,042523 3674 1000 607,50 4,5 5440,25 0,062966 1:30:40
2000 Hønen Enter 360 Kristian Aagaard 623,8 1:02:39 1:30:52 2   19:00:00 20:02:39 1:02:39 0,043507 3759 1000 623,80 4,5 5451,9 0,063101 1:30:52
52 Olivia BB 10m Flemming Thomsen 634,9 1:04:12 1:31:35 3 19:00:00 20:04:12 1:04:12 0,044583 3852 1000 634,90 4,5 5494,95 0,063599 1:31:35
76 Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 636,6 1:07:17 1:34:32 4 19:00:00 20:07:17 1:07:17 0,046725 4037 1000 636,60 4,5 5672,3 0,065652 1:34:32
10 Nanna Impala 33 Henning Poulsen 642,3 1:08:30 1:35:20 5 19:00:00 20:08:30 1:08:30 0,047569 4110 1000 642,30 4,5 5719,65 0,0662 1:35:20
302 Pingvino Omega 42 H.P. Johansen 620,4 DNS DNS 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 620,40 4,5 DNS DNS DNS
50 Avanti Drabant 38 Jess Brønden 614,7 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 614,70 4,5 DNS DNS DNS
205 Dorff S-30 Anders Vognsen 637,6 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 637,60 4,5 DNS DNS DNS
26 Krabask Int. 1006 Kai Thingsig 651,3 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 651,30 4,5 DNS DNS DNS
160 Grå Skæg Banner 28 Ole Krongaard 649,5 DNS DNS 10 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 649,50 4,5 DNS DNS DNS
11 Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 637 DNS DNS 11 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 637,00 4,5 DNS DNS DNS
3. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 4,5 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
0,5  
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering  
331 Patiki Drage Lars Gormsen 724,7 1:14:32 1:35:11 1 19:00:00 20:14:32 1:14:32 0,051759 4472 1000 724,70 4,5 5710,85 0,066098 1:35:11
227 Esquire Drage Busch-Jensen 724,7 1:18:24 1:39:03 2 19:00:00 20:18:24 1:18:24 0,054444 4704 1000 724,70 4,5 5942,85 0,068783 1:39:03  
181 Fafner Drage Peter Lindal Jørgensen 724,7 1:19:12 1:39:51 3 19:00:00 20:19:12 1:19:12 0,055 4752 1000 724,70 4,5 5990,85 0,069339 1:39:51
329 NN Drage M.Freek Petersen 724,7 1:22:06 1:42:45 4 19:00:00 20:22:06 1:22:06 0,057014 4926 1000 724,70 4,5 6164,85 0,071352 1:42:45
235 Cinderella Drage Peter Olsen 724,7 1:23:12 1:43:51 5 19:00:00 20:23:12 1:23:12 0,057778 4992 1000 724,70 4,5 6230,85 0,072116 1:43:51
338 724,7 DNF DNF 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,5 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,5 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,5 DNS DNS DNS
118 Lurifax Drage Claus Palm 724,7 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,5 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 10 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,5 DNS DNS DNS