Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 17. Juni 2003
 
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,3 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering      
93 Kanalje Knarr Ole Strømberg 717,8 1:22:06 1:47:02 1 19:00:00 20:22:06 1:22:06 0,057014 4926 1000 717,80 5,3 6421,66 0,074325 1:47:02
1097 Boomerang Ballad Jens  Boldreel 621,4 1:14:07 1:47:34 2 19:00:00 20:14:07 1:14:07 0,05147 4447 1000 621,40 5,3 6453,58 0,074694 1:47:34
208 Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 615,3 1:19:19 1:53:18 3   19:00:00 20:19:19 1:19:19 0,055081 4759 1000 615,30 5,3 6797,91 0,07868 1:53:18  
191 Bonus Mamba 29 610,1 1:21:54 1:56:20 4 19:00:00 20:21:54 1:21:54 0,056875 4914 1000 610,10 5,3 6980,47 0,080792 1:56:20
119 Esprit Jeanneau 28 Bent Ipsen 678,2 DNS DNS 5 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 678,20 5,3 DNS DNS DNS
616 Hebe Fandango 32 Henning Jans 652,2 DNS DNS 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 652,20 5,3 DNS DNS DNS
325 Pinocchio L23 Finn Kristensen 645,4 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 645,40 5,3 DNS DNS DNS  
314 Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 633,2 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 633,20 5,3 DNS DNS DNS
288 Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 631,1 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 631,10 5,3 DNS DNS DNS
58 Bluebeng Drabant 30 Keld Bjørn Andersen 623,4 DNS DNS 10   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 623,40 5,3 DNS DNS DNS
442 Nikoline Ballad Jens Løvgreen 621,4 DNS DNS 11 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 621,40 5,3 DNS DNS DNS
15 Chris W-båd Johs. Faurby-Nielsen 614,1 DNS DNS 12 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 614,10 5,3 DNS DNS DNS
346 Icterus Elvstrøm 32 Jan Adamson 606,8 DNS DNS 13 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 606,80 5,3 DNS DNS DNS
256 Gorm d. Gamle Kaskelot Uffe Karlsen 585,2 DNS DNS 14 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 585,20 5,3 DNS DNS DNS
15 Panni IF Christian Petersen 704,4 DNS DNS 15 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 704,40 5,3 DNS DNS DNS
DNS DNS 16 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,3 DNS DNS DNS
DNS DNS 17 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,3 DNS DNS DNS
DNS DNS 18 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,3 DNS DNS DNS
DNS DNS 19 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,3 DNS DNS DNS
DNS DNS 20 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,3 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,3 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering  
129 Beamer Diva 39 Per Vilmar 535,7 0:58:23 1:39:24 1 19:00:00 19:58:23 0:58:23 0,040544 3503 1000 535,70 5,3 5963,79 0,069025 1:39:24
50 Avanti Drabant 38 Jess Brønden 544,2 0:59:10 1:39:26 2 19:00:00 19:59:10 0:59:10 0,041088 3550 1000 544,20 5,3 5965,74 0,069048 1:39:26
52 Olivia BB 10m Flemming Thomsen 565,4 1:02:44 1:41:07 3 19:00:00 20:02:44 1:02:44 0,043565 3764 1000 565,40 5,3 6067,38 0,070224 1:41:07
10 Nanna Impala 33 Henning Poulsen 572 1:07:28 1:45:16 4 19:00:00 20:07:28 1:07:28 0,046852 4048 1000 572,00 5,3 6316,4 0,073106 1:45:16
205 Dorff S-30 Anders Vognsen 561,3 1:14:38 1:53:23 5 19:00:00 20:14:38 1:14:38 0,051829 4478 1000 561,30 5,3 6803,11 0,07874 1:53:23
26 Krabask Int. 1006 Kai Thingsig 580,8 DNS DNS 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 580,80 5,3 DNS DNS DNS
160 Grå Skæg Banner 28 Ole Krongaard 574,3 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 574,30 5,3 DNS DNS DNS
76 Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 569,1 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 569,10 5,3 DNS DNS DNS
11 Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 567,1 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 567,10 5,3 DNS DNS DNS
2000 Hønen Enter 360 Kristian Aagaard 557,1 DNS DNS 10   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 557,10 5,3 DNS DNS DNS
302 Pingvino Omega 42 H.P. Johansen 555,9 DNS DNS 11 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 555,90 5,3 DNS DNS DNS
3. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 5,3 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
 
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering  
331 Patiki Drage Lars Gormsen 647,7 1:05:48 1:36:55 1 19:05:00 20:10:48 1:05:48 0,045694 3948 1000 647,70 5,3 5815,19 0,067305 1:36:55
329 NN Drage M.Freek Petersen 647,7 1:06:52 1:37:59 2 19:05:00 20:11:52 1:06:52 0,046435 4012 1000 647,70 5,3 5879,19 0,068046 1:37:59  
181 Fafner Drage Peter Lindal Jørgensen 647,7 1:08:38 1:39:45 3 19:05:00 20:13:38 1:08:38 0,047662 4118 1000 647,70 5,3 5985,19 0,069273 1:39:45
235 Cinderella Drage Peter Olsen 647,7 1:10:43 1:41:50 4 19:05:00 20:15:43 1:10:43 0,049109 4243 1000 647,70 5,3 6110,19 0,07072 1:41:50
118 Lurifax Drage Claus Palm 647,7 DNS DNS 5 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,3 DNS DNS DNS
227 Esquire Drage Busch-Jensen 647,7 DNS DNS 6 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,3 DNS DNS DNS
338 TBA Drage W Bandolowski 647,7 DNS DNS 7 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,3 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 8 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,3 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 9 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,3 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 10 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 5,3 DNS DNS DNS