Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 29-jul-03
 
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:13:00 3,0 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering      
15 Panni IF Christian Petersen 776,6 0:57:17 1:08:27 1 19:13:00 20:10:17 0:57:17 0,03978 3437 1000 776,60 3,0 4107,2 0,047537 1:08:27
93 Kanalje Knarr Ole Strømberg 774,2 1:00:03 1:11:20 2 19:13:00 20:13:03 1:00:03 0,041701 3603 1000 774,20 3,0 4280,4 0,049542 1:11:20
442 Nikoline Ballad Jens Løvgreen 691,2 0:58:58 1:14:24 3 19:13:00 20:11:58 0:58:58 0,040949 3538 1000 691,20 3,0 4464,4 0,051671 1:14:24  
1097 Boomerang Ballad Jens  Boldreel 691,2 DNS DNS 4 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 691,20 3,0 DNS DNS DNS
119 Esprit Jeanneau 28 Bent Ipsen 731,8 DNS DNS 5 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 731,80 3,0 DNS DNS DNS
325 Pinocchio L23 Finn Kristensen 717,6 DNS DNS 6 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 717,60 3,0 DNS DNS DNS
616 Hebe Fandango 32 Henning Jans 703,5 DNS DNS 7 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 703,50 3,0 DNS DNS DNS  
58 Bluebeng Drabant 30 Keld Bjørn Andersen 692,6 DNS DNS 8   19:13:00 DNS DNS DNS 1000 692,60 3,0 DNS DNS DNS
208 Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 688,9 DNS DNS 9   19:13:00 DNS DNS DNS 1000 688,90 3,0 DNS DNS DNS
191 Bonus Mamba 29 675,1 DNS DNS 10 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 675,10 3,0 DNS DNS DNS
346 Icterus Elvstrøm 32 Jan Adamson 676,6 DNS DNS 11 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 676,60 3,0 DNS DNS DNS
256 Gorm d. Gamle Kaskelot Uffe Karlsen 651,4 DNS DNS 12 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 651,40 3,0 DNS DNS DNS
314 Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 703,2 DNS DNS 13 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 703,20 3,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 14 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 3,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 15 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 3,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 16 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 3,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 17 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 3,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 18 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 3,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 19 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 3,0 DNS DNS DNS
288 Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 704 DNS DNS 20 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 704,00 3,0 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 19:13:00 Banelængde 3,0 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering  
52 Olivia BB 10m Flemming Thomsen 634,9 0:47:08 1:05:23 1 19:13:00 20:00:08 0:47:08 0,032731 2828 1000 634,90 3,0 3923,3 0,045409 1:05:23
10 Nanna Impala 33 Henning Poulsen 642,3 0:48:34 1:06:27 2 19:13:00 20:01:34 0:48:34 0,033727 2914 1000 642,30 3,0 3987,1 0,046147 1:06:27
129 Beamer Diva 39 Per Vilmar 607,5 0:52:10 1:11:48 3 19:13:00 20:05:10 0:52:10 0,036227 3130 1000 607,50 3,0 4307,5 0,049855 1:11:48
76 Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 636,6 DNS DNS 4 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 636,60 3,0 DNS DNS DNS
302 Pingvino Omega 42 H.P. Johansen 620,4 DNS DNS 5 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 620,40 3,0 DNS DNS DNS
50 Avanti Drabant 38 Jess Brønden 614,7 DNS DNS 6 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 614,70 3,0 DNS DNS DNS
205 Dorff S-30 Anders Vognsen 637,6 DNS DNS 7 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 637,60 3,0 DNS DNS DNS
26 Krabask Int. 1006 Kai Thingsig 651,3 DNS DNS 8 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 651,30 3,0 DNS DNS DNS
160 Grå Skæg Banner 28 Ole Krongaard 649,5 DNS DNS 9 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 649,50 3,0 DNS DNS DNS
11 Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 637 DNS DNS 10 19:13:00 DNS DNS DNS 1000 637,00 3,0 DNS DNS DNS
2000 Hønen Enter 360 Kristian Aagaard 623,8 DNS DNS 11   19:13:00 DNS DNS DNS 1000 623,80 3,0 DNS DNS DNS
3. Start 1.løb Start kl.   Banelængde   Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
 
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering  
338 TBA Drage W Bandolowski 724,7 DNS DNS 1 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 0,0 DNS DNS DNS
331 Patiki Drage Lars Gormsen 724,7 DNS DNS 2 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 0,0 DNS DNS DNS  
329 NN Drage M.Freek Petersen 724,7 DNS DNS 3 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 0,0 DNS DNS DNS
118 Lurifax Drage Claus Palm 724,7 DNS DNS 4 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 0,0 DNS DNS DNS
181 Fafner Drage Peter Lindal Jørgensen 724,7 DNS DNS 5 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 0,0 DNS DNS DNS
235 Cinderella Drage Peter Olsen 724,7 DNS DNS 6 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 0,0 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 7 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 0,0 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 8 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 0,0 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 9 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 0,0 DNS DNS DNS
227 Esquire Drage Busch-Jensen 724,7 DNS DNF 10 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 0,0 DNS DNS DNS