Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 05-aug-03
 
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 6,2 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering      
93 Kanalje Knarr Ole Strømberg 717,8 1:20:21 1:49:31 1 19:00:00 20:20:21 1:20:21 0,055799 4821 1000 717,80 6,2 6570,64 0,076049 1:49:31
288 Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 631,1 1:18:17 1:56:24 2 19:00:00 20:18:17 1:18:17 0,054363 4697 1000 631,10 6,2 6984,18 0,080835 1:56:24
208 Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 615,3 1:18:46 1:58:31 3   19:00:00 20:18:46 1:18:46 0,054699 4726 1000 615,30 6,2 7111,14 0,082305 1:58:31  
1097 Boomerang Ballad Jens  Boldreel 621,4 1:23:37 2:02:44 4 19:00:00 20:23:37 1:23:37 0,058067 5017 1000 621,40 6,2 7364,32 0,085235 2:02:44
15 Panni IF Christian Petersen 704,4 1:42:50 2:13:23 5 19:00:00 20:42:50 1:42:50 0,071412 6170 1000 704,40 6,2 8002,72 0,092624 2:13:23
119 Esprit Jeanneau 28 Bent Ipsen 678,2 DNS DNS 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 678,20 6,2 DNS DNS DNS
616 Hebe Fandango 32 Henning Jans 652,2 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 652,20 6,2 DNS DNS DNS  
325 Pinocchio L23 Finn Kristensen 645,4 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 645,40 6,2 DNS DNS DNS
314 Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 633,2 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 633,20 6,2 DNS DNS DNS
58 Bluebeng Drabant 30 Keld Bjørn Andersen 623,4 DNS DNS 10   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 623,40 6,2 DNS DNS DNS
442 Nikoline Ballad Jens Løvgreen 621,4 DNF DNF 11 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 621,40 6,2 DNS DNS DNS
15 Chris W-båd Johs. Faurby-Nielsen 614,1 DNS DNS 12 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 614,10 6,2 DNS DNS DNS
346 Icterus Elvstrøm 32 Jan Adamson 606,8 DNS DNS 13 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 606,80 6,2 DNS DNS DNS
256 Gorm d. Gamle Kaskelot Uffe Karlsen 585,2 DNS DNS 14 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 585,20 6,2 DNS DNS DNS
191 Bonus Mamba 29 610,1 DNS DNS 15 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 610,10 6,2 DNS DNS DNS
DNS DNS 16 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,2 DNS DNS DNS
DNS DNS 17 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,2 DNS DNS DNS
DNS DNS 18 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,2 DNS DNS DNS
DNS DNS 19 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,2 DNS DNS DNS
DNS DNS 20 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,2 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 6,2 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering  
50 Avanti Drabant 38 Jess Brønden 544,2 1:02:45 1:49:51 1 19:05:00 20:07:45 1:02:45 0,043576 3765 1000 544,20 6,2 6590,96 0,076284 1:49:51
2000 Hønen Enter 360 Kristian Aagaard 557,1 1:04:30 1:50:16 2   19:05:00 20:09:30 1:04:30 0,044792 3870 1000 557,10 6,2 6615,98 0,076574 1:50:16
52 Olivia BB 10m Flemming Thomsen 565,4 1:07:19 1:52:14 3 19:05:00 20:12:19 1:07:19 0,046748 4039 1000 565,40 6,2 6733,52 0,077934 1:52:14
10 Nanna Impala 33 Henning Poulsen 572 1:08:14 1:52:28 4 19:05:00 20:13:14 1:08:14 0,047384 4094 1000 572,00 6,2 6747,6 0,078097 1:52:28
205 Dorff S-30 Anders Vognsen 561,3 1:14:58 2:00:18 5 19:05:00 20:19:58 1:14:58 0,05206 4498 1000 561,30 6,2 7217,94 0,083541 2:00:18
26 Krabask Int. 1006 Kai Thingsig 580,8 DNS DNS 6 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 580,80 6,2 DNS DNS DNS
160 Grå Skæg Banner 28 Ole Krongaard 574,3 DNS DNS 7 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 574,30 6,2 DNS DNS DNS
76 Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 569,1 DNS DNS 8 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 569,10 6,2 DNS DNS DNS
11 Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 567,1 DNS DNS 9 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 567,10 6,2 DNS DNS DNS
302 Pingvino Omega 42 H.P. Johansen 555,9 DNS DNS 10 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 555,90 6,2 DNS DNS DNS
129 Beamer Diva 39 Per Vilmar 535,7 DNS DNS 11 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 535,70 6,2 DNS DNS DNS
3. Start 1.løb Start kl. 19:10:00 Banelængde 6,2 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
 
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering  
331 Patiki Drage Lars Gormsen 647,7 1:09:47 1:46:11 1 19:10:00 20:19:47 1:09:47 0,048461 4187 1000 647,70 6,2 6371,26 0,073741 1:46:11
329 NN Drage M.Freek Petersen 647,7 1:10:27 1:46:51 2 19:10:00 20:20:27 1:10:27 0,048924 4227 1000 647,70 6,2 6411,26 0,074204 1:46:51  
181 Fafner Drage Peter Lindal Jørgensen 647,7 1:11:35 1:47:59 3 19:10:00 20:21:35 1:11:35 0,049711 4295 1000 647,70 6,2 6479,26 0,074991 1:47:59
235 Cinderella Drage Peter Olsen 647,7 1:13:29 1:49:53 4 19:10:00 20:23:29 1:13:29 0,05103 4409 1000 647,70 6,2 6593,26 0,076311 1:49:53
227 Esquire Drage Busch-Jensen 647,7 1:13:49 1:50:13 5 19:10:00 20:23:49 1:13:49 0,051262 4429 1000 647,70 6,2 6613,26 0,076542 1:50:13
118 Lurifax Drage Claus Palm 647,7 DNS DNS 6 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 6,2 DNS DNS DNS
338 TBA Drage W Bandolowski 647,7 DNS DNS 7 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 6,2 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 8 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 6,2 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 9 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 6,2 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 10 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 6,2 DNS DNS DNS
Således bruges programmet.
1. Indsæt starttid
2. Indsæt banelængde
3. Indsæt ankomsttid
4. Tryk crtl + q
5. Marker området der skal printes
6. Tryk crtl + p
7. Marker "print selection"
8. Marker antal kopier
9. Enter
10. Gem som