Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 12-aug-03
 
Resultatliste. Billeder fra sejladsen
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 6,4 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering      
288 Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 704 1:38:31 2:10:05 1 19:00:00 20:38:31 1:38:31 0,068414 5911 1000 704,00 6,4 7805,4 0,09034 2:10:05
1097 Boomerang Ballad Jens  Boldreel 691,2 1:47:04 2:20:00 2 19:00:00 20:47:04 1:47:04 0,074352 6424 1000 691,20 6,4 8400,32 0,097226 2:20:00
93 Kanalje Knarr Ole Strømberg 774,2 DNF DNF 3 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 774,20 6,4 DNS DNS DNS  
119 Esprit Jeanneau 28 Bent Ipsen 731,8 DNS DNS 4 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 731,80 6,4 DNS DNS DNS
325 Pinocchio L23 Finn Kristensen 717,6 DNS DNS 5 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 717,60 6,4 DNS DNS DNS
616 Hebe Fandango 32 Henning Jans 703,5 DNS DNS 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 703,50 6,4 DNS DNS DNS
58 Bluebeng Drabant 30 Keld Bjørn Andersen 692,6 DNS DNS 7   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 692,60 6,4 DNS DNS DNS  
208 Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 688,9 DNS DNS 8   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 688,90 6,4 DNS DNS DNS
191 Bonus Mamba 29 675,1 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 675,10 6,4 DNS DNS DNS
346 Icterus Elvstrøm 32 Jan Adamson 676,6 DNS DNS 10 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 676,60 6,4 DNS DNS DNS
256 Gorm d. Gamle Kaskelot Uffe Karlsen 651,4 DNS DNS 11 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 651,40 6,4 DNS DNS DNS
314 Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 703,2 DNS DNS 12 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 703,20 6,4 DNS DNS DNS
15 Panni IF Christian Petersen 776,6 DNF DNF 13 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 776,60 6,4 DNS DNS DNS
DNS DNS 14 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,4 DNS DNS DNS
DNS DNS 15 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,4 DNS DNS DNS
DNS DNS 16 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,4 DNS DNS DNS
DNS DNS 17 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,4 DNS DNS DNS
DNS DNS 18 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,4 DNS DNS DNS
DNS DNS 19 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,4 DNS DNS DNS
442 Nikoline Ballad Jens Løvgreen 691,2 DNF DNF 20 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 691,20 6,4 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 6,4 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering  
50 Avanti Drabant 38 Jess Brønden 614,7 1:26:59 2:08:05 1 19:00:00 20:26:59 1:26:59 0,060405 5219 1000 614,70 6,4 7684,92 0,088946 2:08:05
2000 Hønen Enter 360 Kristian Aagaard 623,8 1:30:15 2:10:23 2   19:00:00 20:30:15 1:30:15 0,062674 5415 1000 623,80 6,4 7822,68 0,09054 2:10:23
10 Nanna Impala 33 Henning Poulsen 642,3 1:32:52 2:11:01 3 19:00:00 20:32:52 1:32:52 0,064491 5572 1000 642,30 6,4 7861,28 0,090987 2:11:01
52 Olivia BB 10m Flemming Thomsen 634,9 1:34:26 2:13:23 4 19:00:00 20:34:26 1:34:26 0,065579 5666 1000 634,90 6,4 8002,64 0,092623 2:13:23
205 Dorff S-30 Anders Vognsen 637,6 1:47:53 2:26:32 5 19:00:00 20:47:53 1:47:53 0,074919 6473 1000 637,60 6,4 8792,36 0,101763 2:26:32
76 Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 636,6 DNS DNS 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 636,60 6,4 DNS DNS DNS
302 Pingvino Omega 42 H.P. Johansen 620,4 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 620,40 6,4 DNS DNS DNS
26 Krabask Int. 1006 Kai Thingsig 651,3 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 651,30 6,4 DNS DNS DNS
160 Grå Skæg Banner 28 Ole Krongaard 649,5 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 649,50 6,4 DNS DNS DNS
11 Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 637 DNS DNS 10 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 637,00 6,4 DNS DNS DNS
129 Beamer Diva 39 Per Vilmar 607,5 DNS DNS 11 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 607,50 6,4 DNS DNS DNS
3. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 6,4 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
 
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering  
331 Patiki Drage Lars Gormsen 724,7 1:37:21 2:06:43 1 19:00:00 20:37:21 1:37:21 0,067604 5841 1000 724,70 6,4 7602,92 0,087997 2:06:43
181 Fafner Drage Peter Lindal Jørgensen 724,7 1:47:07 2:16:29 2 19:00:00 20:47:07 1:47:07 0,074387 6427 1000 724,70 6,4 8188,92 0,094779 2:16:29  
227 Esquire Drage Busch-Jensen 724,7 1:47:18 2:16:40 3 19:00:00 20:47:18 1:47:18 0,074514 6438 1000 724,70 6,4 8199,92 0,094906 2:16:40
235 Cinderella Drage Peter Olsen 724,7 1:51:45 2:21:07 4 19:00:00 20:51:45 1:51:45 0,077604 6705 1000 724,70 6,4 8466,92 0,097997 2:21:07
338 TBA Drage W Bandolowski 724,7 DNS DNS 5 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 6,4 DNS DNS DNS
329 NN Drage M.Freek Petersen 724,7 DNS DNS 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 6,4 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 6,4 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 6,4 DNS DNS DNS
118 Lurifax Drage Claus Palm 724,7 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 6,4 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 10 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 6,4 DNS DNS DNS