Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 19-aug-03
 
Resultatliste. Billeder fra sejladsen
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 6,6 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering      
93 Kanalje Knarr Ole Strømberg 717,8 1:24:15 1:55:18 1 19:00:00 20:24:15 1:24:15 0,058507 5055 1000 717,80 6,6 6917,52 0,080064 1:55:18
43 ? Impala 27 Chr Groth 599,6 1:13:44 1:57:47 2 19:00:00 20:13:44 1:13:44 0,051204 4424 1000 599,60 6,6 7066,64 0,08179 1:57:47
442 Nikoline Ballad Jens Løvgreen 621,4 1:21:09 2:02:48 3 19:00:00 20:21:09 1:21:09 0,056354 4869 1000 621,40 6,6 7367,76 0,085275 2:02:48  
1097 Boomerang Ballad Jens  Boldreel 621,4 1:22:31 2:04:10 4 19:00:00 20:22:31 1:22:31 0,057303 4951 1000 621,40 6,6 7449,76 0,086224 2:04:10
58 Bluebeng Drabant 30 Keld Bjørn Andersen 623,4 1:23:07 2:04:33 5   19:00:00 20:23:07 1:23:07 0,05772 4987 1000 623,40 6,6 7472,56 0,086488 2:04:33
288 Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 631,1 1:26:06 2:06:41 6 19:00:00 20:26:06 1:26:06 0,059792 5166 1000 631,10 6,6 7600,74 0,087972 2:06:41
208 Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 615,3 1:27:30 2:09:49 7   19:00:00 20:27:30 1:27:30 0,060764 5250 1000 615,30 6,6 7789,02 0,090151 2:09:49  
15 Panni IF Christian Petersen 704,4 1:41:18 2:13:49 8 19:00:00 20:41:18 1:41:18 0,070347 6078 1000 704,40 6,6 8028,96 0,092928 2:13:49
119 Esprit Jeanneau 28 Bent Ipsen 678,2 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 678,20 6,6 DNS DNS DNS
325 Pinocchio L23 Finn Kristensen 645,4 DNS DNS 10 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 645,40 6,6 DNS DNS DNS
314 Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 633,2 DNS DNS 11 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 633,20 6,6 DNS DNS DNS
15 Chris W-båd Johs. Faurby-Nielsen 614,1 DNS DNS 12 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 614,10 6,6 DNS DNS DNS
346 Icterus Elvstrøm 32 Jan Adamson 606,8 DNS DNS 13 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 606,80 6,6 DNS DNS DNS
256 Gorm d. Gamle Kaskelot Uffe Karlsen 585,2 DNS DNS 14 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 585,20 6,6 DNS DNS DNS
191 Bonus Mamba 29 610,1 DNS DNS 15 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 610,10 6,6 DNS DNS DNS
DNS DNS 16 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,6 DNS DNS DNS
DNS DNS 17 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,6 DNS DNS DNS
DNS DNS 18 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,6 DNS DNS DNS
DNS DNS 19 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,6 DNS DNS DNS
DNS DNS 20 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 6,6 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 6,6 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering  
2000 Hønen Enter 360 Kristian Aagaard 557,1 1:09:35 1:58:18 1   19:05:00 20:14:35 1:09:35 0,048322 4175 1000 557,10 6,6 7098,14 0,082154 1:58:18
50 Avanti Drabant 38 Jess Brønden 544,2 1:09:07 1:59:15 2 19:05:00 20:14:07 1:09:07 0,047998 4147 1000 544,20 6,6 7155,28 0,082816 1:59:15
302 Pingvino Omega 42 H.P. Johansen 555,9 1:11:05 1:59:56 3 19:05:00 20:16:05 1:11:05 0,049363 4265 1000 555,90 6,6 7196,06 0,083288 1:59:56
10 Nanna Impala 33 Henning Poulsen 572 1:14:33 2:01:38 4 19:05:00 20:19:33 1:14:33 0,051771 4473 1000 572,00 6,6 7297,8 0,084465 2:01:38
52 Olivia BB 10m Flemming Thomsen 565,4 1:14:20 2:02:08 5 19:05:00 20:19:20 1:14:20 0,05162 4460 1000 565,40 6,6 7328,36 0,084819 2:02:08
76 Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 569,1 1:16:33 2:03:57 6 19:05:00 20:21:33 1:16:33 0,05316 4593 1000 569,10 6,6 7436,94 0,086076 2:03:57
129 Beamer Diva 39 Per Vilmar 535,7 1:14:43 2:05:47 7 19:05:00 20:19:43 1:14:43 0,051887 4483 1000 535,70 6,6 7547,38 0,087354 2:05:47
205 Dorff S-30 Anders Vognsen 561,3 1:22:42 2:10:57 8 19:05:00 20:27:42 1:22:42 0,057431 4962 1000 561,30 6,6 7857,42 0,090942 2:10:57
26 Krabask Int. 1006 Kai Thingsig 580,8 DNS DNS 9 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 580,80 6,6 DNS DNS DNS
160 Grå Skæg Banner 28 Ole Krongaard 574,3 DNS DNS 10 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 574,30 6,6 DNS DNS DNS
11 Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 567,1 DNS DNS 11 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 567,10 6,6 DNS DNS DNS
3. Start 1.løb Start kl. 19:10:00 Banelængde 6,6 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
 
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering  
338 TBA Drage W Bandolowski 647,7 1:15:22 1:54:07 1 19:10:00 20:25:22 1:15:22 0,052338 4522 1000 647,70 6,6 6847,18 0,07925 1:54:07
331 Patiki Drage Lars Gormsen 647,7 1:20:13 1:58:58 2 19:10:00 20:30:13 1:20:13 0,055706 4813 1000 647,70 6,6 7138,18 0,082618 1:58:58  
227 Esquire Drage Busch-Jensen 647,7 1:22:22 2:01:07 3 19:10:00 20:32:22 1:22:22 0,057199 4942 1000 647,70 6,6 7267,18 0,084111 2:01:07
181 Fafner Drage Peter Lindal Jørgensen 647,7 1:23:45 2:02:30 4 19:10:00 20:33:45 1:23:45 0,05816 5025 1000 647,70 6,6 7350,18 0,085072 2:02:30
329 NN Drage M.Freek Petersen 647,7 DNS DNS 5 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 6,6 DNS DNS DNS
118 Lurifax Drage Claus Palm 647,7 DNS DNS 6 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 6,6 DNS DNS DNS
235 Cinderella Drage Peter Olsen 647,7 DNF DNF 7 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 6,6 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 8 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 6,6 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 9 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 6,6 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 10 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 6,6 DNS DNS DNS