Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 26. Aug 03
 
Resultatliste. billeder fra sejladsen
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 4,1 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering      
15 Panni IF Christian Petersen 704,4 1:31:15 1:51:27 1 19:00:00 20:31:15 1:31:15 0,063368 5475 1000 704,40 4,1 6686,96 0,077395 1:51:27
93 Kanalje Knarr Ole Strømberg 717,8 1:33:40 1:52:57 2 19:00:00 20:33:40 1:33:40 0,065046 5620 1000 717,80 4,1 6777,02 0,078438 1:52:57
43 AVT-People.com Impala 27 Ckristian Groth 599,6 1:27:40 1:55:02 3 19:00:00 20:27:40 1:27:40 0,06088 5260 1000 599,60 4,1 6901,64 0,07988 1:55:02  
288 Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 631,1 1:31:10 1:56:22 4 19:00:00 20:31:10 1:31:10 0,06331 5470 1000 631,10 4,1 6982,49 0,080816 1:56:22
58 Bluebeng Drabant 30 Keld Bjørn Andersen 623,4 1:33:20 1:59:04 5   19:00:00 20:33:20 1:33:20 0,064815 5600 1000 623,40 4,1 7144,06 0,082686 1:59:04
1097 Boomerang Ballad Jens  Boldreel 621,4 1:34:39 2:00:31 6 19:00:00 20:34:39 1:34:39 0,065729 5679 1000 621,40 4,1 7231,26 0,083695 2:00:31
119 Esprit Jeanneau 28 Bent Ipsen 678,2 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 678,20 4,1 DNS DNS DNS  
616 Hebe Fandango 32 Henning Jans 652,2 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 652,20 4,1 DNS DNS DNS
325 Pinocchio L23 Finn Kristensen 645,4 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 645,40 4,1 DNS DNS DNS
314 Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 633,2 DNS DNS 10 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 633,20 4,1 DNS DNS DNS
442 Nikoline Ballad Jens Løvgreen 621,4 DNS DNS 11 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 621,40 4,1 DNS DNS DNS
208 Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 615,3 DNS DNS 12   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 615,30 4,1 DNS DNS DNS
346 Icterus Elvstrøm 32 Jan Adamson 606,8 DNS DNS 13 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 606,80 4,1 DNS DNS DNS
256 Gorm d. Gamle Kaskelot Uffe Karlsen 585,2 DNS DNS 14 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 585,20 4,1 DNS DNS DNS
191 Bonus Mamba 29 610,1 DNS DNS 15 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 610,10 4,1 DNS DNS DNS
DNS DNS 16 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 4,1 DNS DNS DNS
DNS DNS 17 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 4,1 DNS DNS DNS
DNS DNS 18 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 4,1 DNS DNS DNS
DNS DNS 19 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 4,1 DNS DNS DNS
DNS DNS 20 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 4,1 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 4,1 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering  
76 Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 569,1 1:19:20 1:48:47 1 19:05:00 20:24:20 1:19:20 0,055093 4760 1000 569,10 4,1 6526,69 0,07554 1:48:47
10 Nanna Impala 33 Henning Poulsen 572 1:21:04 1:50:19 2 19:05:00 20:26:04 1:21:04 0,056296 4864 1000 572,00 4,1 6618,8 0,076606 1:50:19
302 Pingvino Omega 42 H.P. Johansen 555,9 1:22:24 1:52:45 3 19:05:00 20:27:24 1:22:24 0,057222 4944 1000 555,90 4,1 6764,81 0,078296 1:52:45
52 Olivia BB 10m Flemming Thomsen 565,4 1:23:25 1:53:07 4 19:05:00 20:28:25 1:23:25 0,057928 5005 1000 565,40 4,1 6786,86 0,078552 1:53:07
2000 Hønen Enter 360 Kristian Aagaard 557,1 1:23:00 1:53:16 5   19:05:00 20:28:00 1:23:00 0,057639 4980 1000 557,10 4,1 6795,89 0,078656 1:53:16
129 Beamer Diva 39 Per Vilmar 535,7 1:24:06 1:55:50 6 19:05:00 20:29:06 1:24:06 0,058403 5046 1000 535,70 4,1 6949,63 0,080436 1:55:50
26 Krabask Int. 1006 Kai Thingsig 580,8 DNS DNS 7 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 580,80 4,1 DNS DNS DNS
160 Grå Skæg Banner 28 Ole Krongaard 574,3 DNS DNS 8 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 574,30 4,1 DNS DNS DNS
11 Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 567,1 DNS DNS 9 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 567,10 4,1 DNS DNS DNS
205 Dorff S-30 Anders Vognsen 561,3 DNS DNS 10 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 561,30 4,1 DNS DNS DNS
50 Avanti Drabant 38 Jess Brønden 544,2 DNS DNS 11 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 544,20 4,1 DNS DNS DNS
3. Start 1.løb Start kl. 19:10:00 Banelængde 4,1 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
 
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2002 Sejltid Præmietid Placering  
331 Patiki Drage Lars Gormsen 647,7 1:19:15 1:43:19 1 19:10:00 20:29:15 1:19:15 0,055035 4755 1000 647,70 4,1 6199,43 0,071753 1:43:19
181 Fafner Drage Peter Lindal Jørgensen 647,7 1:19:40 1:43:44 2 19:10:00 20:29:40 1:19:40 0,055324 4780 1000 647,70 4,1 6224,43 0,072042 1:43:44  
338 TBA Drage W Bandolowski 647,7 1:20:50 1:44:54 3 19:10:00 20:30:50 1:20:50 0,056134 4850 1000 647,70 4,1 6294,43 0,072852 1:44:54
227 Esquire Drage Busch-Jensen 647,7 1:22:00 1:46:04 4 19:10:00 20:32:00 1:22:00 0,056944 4920 1000 647,70 4,1 6364,43 0,073662 1:46:04
329 NN Drage M.Freek Petersen 647,7 1:22:20 1:46:24 5 19:10:00 20:32:20 1:22:20 0,057176 4940 1000 647,70 4,1 6384,43 0,073894 1:46:24
118 Lurifax Drage Claus Palm 647,7 DNS DNS 6 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 4,1 DNS DNS DNS
235 Cinderella Drage Peter Olsen 647,7 DNS DNS 7 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 4,1 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 8 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 4,1 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 9 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 4,1 DNS DNS DNS
647,7 DNS DNS 10 19:10:00 DNS DNS DNS 1000 647,70 4,1 DNS DNS DNS