Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 9.9.2003
 
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 18:31:00 5,3 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering      
43 AVT-People.com Impala 27 Ckristian Groth 671 1:06:13 1:35:17 1 18:31:00 19:37:13 1:06:13 0,045984 3973 1000 671,00 5,3 5716,7 0,066166 1:35:17
1097 Boomerang Ballad Jens  Boldreel 691,2 1:10:49 1:38:06 2 18:31:00 19:41:49 1:10:49 0,049178 4249 1000 691,20 5,3 5885,64 0,068121 1:38:06
58 Bluebeng Drabant 30 Keld Bjørn Andersen 692,6 1:12:41 1:39:50 3   18:31:00 19:43:41 1:12:41 0,050475 4361 1000 692,60 5,3 5990,22 0,069331 1:39:50  
93 Kanalje Knarr Ole Strømberg 774,2 1:20:22 1:40:19 4 18:31:00 19:51:22 1:20:22 0,05581 4822 1000 774,20 5,3 6018,74 0,069661 1:40:19
442 Nikoline Ballad Jens Løvgreen 691,2 1:19:07 1:46:24 5 18:31:00 19:50:07 1:19:07 0,054942 4747 1000 691,20 5,3 6383,64 0,073885 1:46:24
15 Panni IF Christian Petersen 776,6 1:29:46 1:49:30 6 18:31:00 20:00:46 1:29:46 0,062338 5386 1000 776,60 5,3 6570,02 0,076042 1:49:30
119 Esprit Jeanneau 28 Bent Ipsen 731,8 DNS DNS 7 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 731,80 5,3 DNS DNS DNS  
325 Pinocchio L23 Finn Kristensen 717,6 DNS DNS 8 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 717,60 5,3 DNS DNS DNS
616 Hebe Fandango 32 Henning Jans 703,5 DNS DNS 9 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 703,50 5,3 DNS DNS DNS
208 Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 688,9 DNS DNS 10   18:31:00 DNS DNS DNS 1000 688,90 5,3 DNS DNS DNS
191 Bonus Mamba 29 675,1 DNS DNS 11 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 675,10 5,3 DNS DNS DNS
256 Gorm d. Gamle Kaskelot Uffe Karlsen 651,4 DNS DNS 12 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 651,40 5,3 DNS DNS DNS
314 Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 703,2 DNS DNS 13 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 703,20 5,3 DNS DNS DNS
DNS DNS 14 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,3 DNS DNS DNS
DNS DNS 15 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,3 DNS DNS DNS
DNS DNS 16 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,3 DNS DNS DNS
DNS DNS 17 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,3 DNS DNS DNS
DNS DNS 18 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,3 DNS DNS DNS
DNS DNS 19 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 5,3 DNS DNS DNS
288 Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 704 DNS DNS 20 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 704,00 5,3 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 18:31:00 Banelængde 5,3 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering  
2000 Hønen Enter 360 Kristian Aagaard 625,3 1:00:55 1:34:01 1   18:31:00 19:31:55 1:00:55 0,042303 3655 1000 625,30 5,3 5640,91 0,065288 1:34:01
302 Pingvino Omega 42 H.P. Johansen 620,4 1:02:24 1:35:56 2 18:31:00 19:33:24 1:02:24 0,043333 3744 1000 620,40 5,3 5755,88 0,066619 1:35:56
50 Avanti Drabant 38 Jess Brønden 614,7 1:01:55 1:35:57 3 18:31:00 19:32:55 1:01:55 0,042998 3715 1000 614,70 5,3 5757,09 0,066633 1:35:57
76 Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 636,6 1:04:08 1:36:14 4 18:31:00 19:35:08 1:04:08 0,044537 3848 1000 636,60 5,3 5774,02 0,066829 1:36:14
52 Olivia BB 10m Flemming Thomsen 634,9 1:04:57 1:37:12 5 18:31:00 19:35:57 1:04:57 0,045104 3897 1000 634,90 5,3 5832,03 0,0675 1:37:12
10 Nanna Impala 33 Henning Poulsen 642,3 1:05:42 1:37:18 6 18:31:00 19:36:42 1:05:42 0,045625 3942 1000 642,30 5,3 5837,81 0,067567 1:37:18
205 Dorff S-30 Anders Vognsen 637,6 1:12:49 1:44:50 7 18:31:00 19:43:49 1:12:49 0,050567 4369 1000 637,60 5,3 6289,72 0,072798 1:44:50
26 Krabask Int. 1006 Kai Thingsig 651,3 DNS DNS 8 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 651,30 5,3 DNS DNS DNS
160 Grå Skæg Banner 28 Ole Krongaard 649,5 DNS DNS 9 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 649,50 5,3 DNS DNS DNS
11 Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 637 DNS DNS 10 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 637,00 5,3 DNS DNS DNS
129 Beamer Diva 39 Per Vilmar 607,5 DNS DNS 11 18:31:00 DNS DNS DNS 1000 607,50 5,3 DNS DNS DNS
3. Start 1.løb Start kl. 18:36:00 Banelængde 5,3 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
 
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering  
331 Patiki Drage Lars Gormsen 724,7 1:08:15 1:32:34 1 18:36:00 19:44:15 1:08:15 0,047396 4095 1000 724,70 5,3 5554,09 0,064283 1:32:34
329 NN Drage M.Freek Petersen 724,7 1:08:49 1:33:08 2 18:36:00 19:44:49 1:08:49 0,047789 4129 1000 724,70 5,3 5588,09 0,064677 1:33:08  
338 TBA Drage W Bandolowski 724,7 1:10:27 1:34:46 3 18:36:00 19:46:27 1:10:27 0,048924 4227 1000 724,70 5,3 5686,09 0,065811 1:34:46
235 Cinderella Drage Peter Olsen 724,7 1:20:17 1:44:36 4 18:36:00 19:56:17 1:20:17 0,055752 4817 1000 724,70 5,3 6276,09 0,07264 1:44:36
118 Lurifax Drage Claus Palm 724,7 DNS DNS 5 18:36:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 5,3 DNS DNS DNS
181 Fafner Drage Peter Lindal Jørgensen 724,7 DNS DNS 6 18:36:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 5,3 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 7 18:36:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 5,3 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 8 18:36:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 5,3 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 9 18:36:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 5,3 DNS DNS DNS
227 Esquire Drage Busch-Jensen 724,7 DNS DNF 10 18:36:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 5,3 DNS DNS DNS