Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 23. Sep 03
Billeder fra sejladsen  
Resultatliste.
Vejret denne dag
1. Start 1.løb Start kl.     Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering      
93 Kanalje Knarr Ole Strømberg 774,2 DNS DNS 1 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 774,20 0,0 DNS DNS DNS
1097 Boomerang Ballad Jens  Boldreel 691,2 DNS DNS 2 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 691,20 0,0 DNS DNS DNS
119 Esprit Jeanneau 28 Bent Ipsen 731,8 DNS DNS 3 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 731,80 0,0 DNS DNS DNS  
325 Pinocchio L23 Finn Kristensen 717,6 DNS DNS 4 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 717,60 0,0 DNS DNS DNS
616 Hebe Fandango 32 Henning Jans 703,5 DNS DNS 5 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 703,50 0,0 DNS DNS DNS
58 Bluebeng Drabant 30 Keld Bjørn Andersen 692,6 DNS DNS 6   0:00:00 DNS DNS DNS 1000 692,60 0,0 DNS DNS DNS
208 Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 688,9 DNS DNS 7   0:00:00 DNS DNS DNS 1000 688,90 0,0 DNS DNS DNS  
191 Bonus Mamba 29 675,1 DNS DNS 8 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 675,10 0,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 9 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 651,30 0,0 DNS DNS DNS
256 Gorm d. Gamle Kaskelot Uffe Karlsen 651,4 DNS DNS 10 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 651,40 0,0 DNS DNS DNS
314 Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 703,2 DNS DNS 11 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 703,20 0,0 DNS DNS DNS
288 Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 704 DNS DNS 12 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 704,00 0,0 DNS DNS DNS
15 Panni IF Christian Petersen 776,6 DNS DNS 13 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 776,60 0,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 14 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 0,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 15 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 0,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 16 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 0,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 17 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 0,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 18 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 0,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 19 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 0,0 DNS DNS DNS
442 Nikoline Ballad Jens Løvgreen 691,2 DNS DNF 20 0:00:00 DNS DNS DNS 1000 691,20 0,0 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 4,1 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering  
10 Nanna Impala 33 Henning Poulsen 642,3 0:43:01 1:07:28 1 18:30:00 19:13:01 0:43:01 0,029873 2581 1000 642,30 4,1 4047,57 0,046847 1:07:28
302 Pingvino Omega 42 H.P. Johansen 620,4 0:41:33 1:07:29 2 18:30:00 19:11:33 0:41:33 0,028854 2493 1000 620,40 4,1 4049,36 0,046868 1:07:29
43 AVT-People.com Impala 27 Ckristian Groth 671 0:45:35 1:08:04 3 18:30:00 19:15:35 0:45:35 0,031655 2735 1000 671,00 4,1 4083,9 0,047267 1:08:04
129 Beamer Diva 39 Per Vilmar 607,5 0:41:26 1:08:15 4 18:30:00 19:11:26 0:41:26 0,028773 2486 1000 607,50 4,1 4095,25 0,047399 1:08:15
76 Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 636,6 DNS DNS 5 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 636,60 4,1 DNS DNS DNS
52 Olivia BB 10m Flemming Thomsen 634,9 DNS DNS 6 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 634,90 4,1 DNS DNS DNS
50 Avanti Drabant 38 Jess Brønden 614,7 DNS DNS 7 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 614,70 4,1 DNS DNS DNS
205 Dorff S-30 Anders Vognsen 637,6 DNS DNS 8 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 637,60 4,1 DNS DNS DNS
26 Krabask Int. 1006 Kai Thingsig 651,3 DNS DNS 9 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 651,30 4,1 DNS DNS DNS
160 Grå Skæg Banner 28 Ole Krongaard 649,5 DNS DNS 10 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 649,50 4,1 DNS DNS DNS
2000 Hønen Enter 360 Kristian Aagaard 625,3 DNS DNS 11   18:30:00 DNS DNS DNS 1000 625,30 4,1 DNS DNS DNS
3. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 4,1 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
 
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering  
331 Patiki Drage Lars Gormsen 724,7 0:43:38 1:02:27 1 18:30:00 19:13:38 0:43:38 0,030301 2618 1000 724,70 4,1 3746,73 0,043365 1:02:27
338 TBA Drage W Bandolowski 724,7 DNS DNS 2 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,1 DNS DNS DNS  
329 NN Drage M.Freek Petersen 724,7 DNS DNS 3 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,1 DNS DNS DNS
118 Lurifax Drage Claus Palm 724,7 DNS DNS 4 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,1 DNS DNS DNS
181 Fafner Drage Peter Lindal Jørgensen 724,7 DNS DNS 5 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,1 DNS DNS DNS
235 Cinderella Drage Peter Olsen 724,7 DNS DNS 6 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,1 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 7 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,1 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 8 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,1 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 9 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,1 DNS DNS DNS
227 Esquire Drage Busch-Jensen 724,7 DNS DNF 10 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 4,1 DNS DNS DNS