Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 30.9.2003
 
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 1,0 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering      
58 Bluebeng Drabant 30 Keld Bjørn Andersen 692,6 0:42:43 0:47:50 1   18:30:00 19:12:43 0:42:43 0,029664 2563 1000 692,60 1,0 2870,4 0,033222 0:47:50
1097 Boomerang Ballad Jens  Boldreel 691,2 1:30:09 1:35:18 2 18:30:00 20:00:09 1:30:09 0,062604 5409 1000 691,20 1,0 5717,8 0,066178 1:35:18
314 Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 703,2 1:35:58 1:40:55 3 18:30:00 20:05:58 1:35:58 0,066644 5758 1000 703,20 1,0 6054,8 0,070079 1:40:55  
93 Kanalje Knarr Ole Strømberg 774,2 DNS DNS 4 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 774,20 1,0 DNS DNS DNS
119 Esprit Jeanneau 28 Bent Ipsen 731,8 DNS DNS 5 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 731,80 1,0 DNS DNS DNS
325 Pinocchio L23 Finn Kristensen 717,6 DNS DNS 6 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 717,60 1,0 DNS DNS DNS
616 Hebe Fandango 32 Henning Jans 703,5 DNS DNS 7 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 703,50 1,0 DNS DNS DNS  
208 Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 688,9 DNS DNS 8   18:30:00 DNS DNS DNS 1000 688,90 1,0 DNS DNS DNS
191 Bonus Mamba 29 675,1 DNS DNS 9 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 675,10 1,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 10 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 614,70 1,0 DNS DNS DNS
256 Gorm d. Gamle Kaskelot Uffe Karlsen 651,4 DNS DNS 11 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 651,40 1,0 DNS DNS DNS
288 Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 704 DNS DNS 12 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 704,00 1,0 DNS DNS DNS
15 Panni IF Christian Petersen 776,6 DNS DNS 13 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 776,60 1,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 14 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 1,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 15 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 1,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 16 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 1,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 17 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 1,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 18 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 1,0 DNS DNS DNS
DNS DNS 19 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 0,00 1,0 DNS DNS DNS
442 Nikoline Ballad Jens Løvgreen 691,2 DNS DNF 20 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 691,20 1,0 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 1,8 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering  
2000 Hønen Enter 360 Kristian Aagaard 625,3 1:19:02 1:30:16 1   18:30:00 19:49:02 1:19:02 0,054884 4742 1000 625,30 1,8 5416,46 0,062691 1:30:16
302 Pingvino Omega 42 H.P. Johansen 620,4 1:20:44 1:32:07 2 18:30:00 19:50:44 1:20:44 0,056065 4844 1000 620,40 1,8 5527,28 0,063973 1:32:07
43 AVT-People.com Impala 27 Ckristian Groth 671 1:22:10 1:32:54 3 18:30:00 19:52:10 1:22:10 0,05706 4930 1000 620,40 1,8 5573,86 0,064512 1:32:54
10 Nanna Impala 33 Henning Poulsen 642,3 1:26:00 1:36:44 4 18:30:00 19:56:00 1:26:00 0,059722 5160 1000 642,30 1,8 5803,86 0,067174 1:36:44
76 Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 636,6 DNS DNS 5 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 636,60 1,8 DNS DNS DNS
52 Olivia BB 10m Flemming Thomsen 634,9 DNS DNS 6 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 634,90 1,8 DNS DNS DNS
50 Avanti Drabant 38 Jess Brønden 614,7 DNS DNS 7 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 614,70 1,8 DNS DNS DNS
205 Dorff S-30 Anders Vognsen 637,6 DNS DNS 8 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 637,60 1,8 DNS DNS DNS
160 Grå Skæg Banner 28 Ole Krongaard 649,5 DNS DNS 9 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 649,50 1,8 DNS DNS DNS
11 Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 637 DNS DNS 10 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 637,00 1,8 DNS DNS DNS
129 Beamer Diva 39 Per Vilmar 607,5 DNS DNS 11 18:30:00 DNS DNS DNS 1000 1,8 DNS DNS DNS
3. Start 1.løb Start kl. 18:35:00 Banelængde 1,0 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
 
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering  
331 Patiki Drage Lars Gormsen 724,7 0:39:04 0:43:39 1 18:35:00 19:14:04 0:39:04 0,02713 2344 1000 724,70 1,0 2619,3 0,030316 0:43:39
235 Cinderella Drage Peter Olsen 724,7 1:28:45 1:33:20 2 18:35:00 20:03:45 1:28:45 0,061632 5325 1000 724,70 1,0 5600,3 0,064818 1:33:20  
338 TBA Drage W Bandolowski 724,7 DNS DNS 3 18:35:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 1,0 DNS DNS DNS
329 NN Drage M.Freek Petersen 724,7 DNS DNS 4 18:35:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 1,0 DNS DNS DNS
118 Lurifax Drage Claus Palm 724,7 DNS DNS 5 18:35:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 1,0 DNS DNS DNS
181 Fafner Drage Peter Lindal Jørgensen 724,7 DNS DNS 6 18:35:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 1,0 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 7 18:35:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 1,0 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 8 18:35:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 1,0 DNS DNS DNS
724,7 DNS DNS 9 18:35:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 1,0 DNS DNS DNS
227 Esquire Drage Busch-Jensen 724,7 DNS DNF 10 18:35:00 DNS DNS DNS 1000 724,70 1,0 DNS DNS DNS