Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 11. Maj 04
 
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,0 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering      
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 674,7 0:59:21 1:26:28 1   19:00:00 19:59:21 0:59:21 0,041215 3561 1000 674,70 5,0 5187,5 0,060041 1:26:28
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 668,4 0:59:46 1:27:24 2 19:00:00 19:59:46 0:59:46 0,041505 3586 1000 668,40 5,0 5244 0,060694 1:27:24
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 695,6 1:02:32 1:27:54 3 19:00:00 20:02:32 1:02:32 0,043426 3752 1000 695,60 5,0 5274 0,061042 1:27:54  
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 674,3 1:01:07 1:28:15 4 19:00:00 20:01:07 1:01:07 0,042442 3667 1000 674,30 5,0 5295,5 0,061291 1:28:15
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 695,1 1:03:29 1:28:54 5 19:00:00 20:03:29 1:03:29 0,044086 3809 1000 695,10 5,0 5333,5 0,06173 1:28:54
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 683,5 1:08:23 1:34:46 6 19:00:00 20:08:23 1:08:23 0,047488 4103 1000 683,50 5,0 5685,5 0,065804 1:34:46
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 730,6 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 730,60 5,0 DNS DNS DNS  
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 697,9 DNF DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 697,90 5,0 DNS DNS DNS
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 698,9 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 698,90 5,0 DNS DNS DNS
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 691,6 DNS DNS 10   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 691,60 5,0 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,0 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering  
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 751,0 1:09:21 1:30:06 1 19:00:00 20:09:21 1:09:21 0,04816 4161 1000 751,00 5,0 5406 0,062569 1:30:06
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 821,7 1:15:57 1:30:49 2   19:00:00 20:15:57 1:15:57 0,052743 4557 1000 821,70 5,0 5448,5 0,063061 1:30:49
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 857,7 1:20:29 1:32:21 3 19:00:00 20:20:29 1:20:29 0,055891 4829 1000 857,70 5,0 5540,5 0,064126 1:32:21
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 805,0 1:19:38 1:35:53 4 19:00:00 20:19:38 1:19:38 0,055301 4778 1000 805,00 5,0 5753 0,066586 1:35:53
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 753,8 1:18:27 1:38:58 5 19:00:00 20:18:27 1:18:27 0,054479 4707 1000 753,80 5,0 5938 0,068727 1:38:58
147 ? DRABANT 24 Morten Nielsen 773,7 DNS DNS 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 773,70 5,0 DNS DNS DNS
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 747,7 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 747,70 5,0 DNS DNS DNS
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 746,1 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 746,10 5,0 DNS DNS DNS
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 765,1 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 765,10 5,0 DNS DNS DNS
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 760,7 DNS DNS 10 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 760,70 5,0 DNS DNS DNS
2. Start 2.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,0 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper   Sejltid Præmietid Placering
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 743,5 1:13:46 1:35:08 1 19:00:00 20:13:46 1:13:46 0,051227 4426 1000 743,50 5,0 5708,5 0,066071 1:35:08
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 743,5 1:15:01 1:36:24 2 19:00:00 20:15:01 1:15:01 0,052095 4501 1000 743,50 5,0 5783,5 0,066939 1:36:24
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 743,5 1:15:49 1:37:11 3 19:00:00 20:15:49 1:15:49 0,05265 4549 1000 743,50 5,0 5831,5 0,067494 1:37:11
3. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 5,0 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
 
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering    
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 764,1 1:05:36 1:25:16 1 19:05:00 20:10:36 1:05:36 0,045556 3936 1000 764,10 5,0 5115,5 0,059207 1:25:16
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 764,1 1:10:15 1:29:55 2 19:05:00 20:15:15 1:10:15 0,048785 4215 1000 764,10 5,0 5394,5 0,062436 1:29:55
329 ? DRAGE Mads Freek Petersen 764,1 DSQ DNS 3 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 764,10 5,0 DNS DNS DNS
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 764,1 DNS DNS 4 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 764,10 5,0 DNS DNS DNS
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 764,1 DNS DNS 5 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 764,10 5,0 DNS DNS DNS
181 Fafner DRAGE Lindal/ Fl. Blønd 764,1 DSQ DNS 6 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 764,10 5,0 DNS DNS DNS
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 764,1 DNS DNS 7 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 764,10 5,0 DNS DNS DNS
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 764,1 DSQ DNS 8 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 764,10 5,0 DNS DNS DNS