Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 18. Maj 2004
 
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 7,1 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering      
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 697,9 1:20:08 1:55:53 1 19:00:00 20:20:08 1:20:08 0,055648 4808 1000 697,90 7,1 6952,91 0,080473 1:55:53
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 695,6 1:22:44 1:58:45 2 19:00:00 20:22:44 1:22:44 0,057454 4964 1000 695,60 7,1 7125,24 0,082468 1:58:45
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 683,5 1:22:03 1:59:30 3 19:00:00 20:22:03 1:22:03 0,056979 4923 1000 683,50 7,1 7170,15 0,082988 1:59:30  
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 695,1 1:24:09 2:00:14 4 19:00:00 20:24:09 1:24:09 0,058438 5049 1000 695,10 7,1 7213,79 0,083493 2:00:14
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 674,3 DNS DNS 5 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 674,30 7,1 DNS DNS DNS
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 730,6 DNS DNS 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 730,60 7,1 DNS DNS DNS
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 668,4 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 668,40 7,1 DNS DNS DNS  
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 698,9 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 698,90 7,1 DNS DNS DNS
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 691,6 DNS DNS 9   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 691,60 7,1 DNS DNS DNS
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 674,7 DNS DNS 10   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 674,70 7,1 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 3,9 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering  
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 753,8 0:55:06 1:11:06 1 19:00:00 19:55:06 0:55:06 0,038264 3306 1000 753,80 3,9 4266,18 0,049377 1:11:06
147 ? DRABANT 24  Morten Nielsen 773,7 DNS DNS 2 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 773,70 3,9 DNS DNS DNS
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 747,7 DNS DNS 3 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 747,70 3,9 DNS DNS DNS
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 746,1 DNS DNS 4 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 746,10 3,9 DNS DNS DNS
58 Bluebeng DRABANT 30  Kjeld Bjørn Andersen 751,0 DNS DNS 5 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 751,00 3,9 DNS DNS DNS
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 765,1 DNS DNS 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 765,10 3,9 DNS DNS DNS
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 857,7 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 857,70 3,9 DNS DNS DNS
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 821,7 DNS DNS 8   19:00:00 DNS DNS DNS 1000 821,70 3,9 DNS DNS DNS
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 805,0 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 805,00 3,9 DNS DNS DNS
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 760,7 DNS DNS 10 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 760,70 3,9 DNS DNS DNS
2. Start 2.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 3,9 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper   Sejltid Præmietid Placering
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 743,5 0:52:28 1:09:08 1 19:00:00 19:52:28 0:52:28 0,036435 3148 1000 743,50 3,9 4148,35 0,048013 1:09:08
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 743,5 DNS DNS 2 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 743,50 3,9 DNS DNS DNS
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 743,5 DNS DNS 3 19:00:00 DNS DNS DNS 1000 743,50 3,9 DNS DNS DNS
3. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 3,9 Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Refbåd Deltagers mål Banelængde Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
 
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering  
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 764,1 0:45:30 1:00:50 1 19:05:00 19:50:30 0:45:30 0,031597 2730 1000 764,10 3,9 3650,01 0,042245 1:00:50
329 ? DRAGE Mads Freek Petersen 764,1 0:45:43 1:01:03 2 19:05:00 19:50:43 0:45:43 0,031748 2743 1000 764,10 3,9 3663,01 0,042396 1:01:03
181 Fafner DRAGE Lindal/ Fl. Blønd 764,1 0:48:15 1:03:35 3 19:05:00 19:53:15 0:48:15 0,033507 2895 1000 764,10 3,9 3815,01 0,044155 1:03:35
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 764,1 0:52:23 1:07:43 4 19:05:00 19:57:23 0:52:23 0,036377 3143 1000 764,10 3,9 4063,01 0,047026 1:07:43  
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 764,1 DNS DNS 5 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 764,10 3,9 DNS DNS DNS
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 764,1 DNS DNS 6 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 764,10 3,9 DNS DNS DNS
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 764,1 DNS DNS 7 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 764,10 3,9 DNS DNS DNS
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 764,1 DNS DNS 8 19:05:00 DNS DNS DNS 1000 764,10 3,9 DNS DNS DNS
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde   Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Deltagers mål Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering      
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 1,17 1:22:03 1:36:00 1 19:00:00 20:22:03 1:22:03 0,056979 4923 1,17 5759,91 0,066666 1:36:00
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 1,2 1:20:08 1:36:10 2 19:00:00 20:20:08 1:20:08 0,055648 4808 1,20 5769,60 0,066778 1:36:10
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 1,16 1:24:09 1:37:37 3 19:00:00 20:24:09 1:24:09 0,058438 5049 1,16 5856,84 0,067788 1:37:37
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 1,2 1:22:44 1:39:17 4 19:00:00 20:22:44 1:22:44 0,057454 4964 1,20 5956,80 0,068944 1:39:17
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 1,23 DNS DNS 5 19:00:00 DNS DNS DNS 1,23 DNS DNS DNS
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 1,12 DNS DNS 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1,12 DNS DNS DNS
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 1,25 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 1,25 DNS DNS DNS
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 1,15 DNS DNS 8 19:00:00 DNS DNS DNS 1,15 DNS DNS DNS
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 1,26 DNS DNS 9   19:00:00 DNS DNS DNS 1,26 DNS DNS DNS
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 1,25 DNS DNS 10   19:00:00 DNS DNS DNS 1,25 DNS DNS DNS
2. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde   Sømil Start Ankomst Sejltid Sejltid i døgn Sejltid i sec Deltagers mål Præmietid i sec Præmietid i døgn Præmietid
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering  
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 1,08 0:55:06 0:59:30 1 19:00:00 19:55:06 0:55:06 0,038264 3306 1,08 3570,48 0,041325 0:59:30
147 ? DRABANT 24  Morten Nielsen 1,04 DNS DNS 2 19:00:00 DNS DNS DNS 1,04 DNS DNS DNS
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 1,07 DNS DNS 3 19:00:00 DNS DNS DNS 1,07 DNS DNS DNS
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 1,05 DNS DNS 4 19:00:00 DNS DNS DNS 1,05 DNS DNS DNS
58 Bluebeng DRABANT 30  Kjeld Bjørn Andersen 1,08 DNS DNS 5 19:00:00 DNS DNS DNS 1,08 DNS DNS DNS
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 1,02 DNS DNS 6 19:00:00 DNS DNS DNS 1,02 DNS DNS DNS
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 0,97 DNS DNS 7 19:00:00 DNS DNS DNS 0,97 DNS DNS DNS
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 1,03 DNS DNS 8   19:00:00 DNS DNS DNS 1,03 DNS DNS DNS
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 1,02 DNS DNS 9 19:00:00 DNS DNS DNS 1,02 DNS DNS DNS
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 1,07 DNS DNS 10 19:00:00 DNS DNS DNS 1,07 DNS DNS DNS