Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 02-jun-04
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 6,4 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 674,7 1:13:00 1:47:42 1
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 695,1 1:15:59 1:48:30 2
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 695,6 1:18:03 1:50:31 3
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 668,4 1:16:44 1:52:06 4
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 697,9 1:20:41 1:52:54 5
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 674,3 DNS DNS 6
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 730,6 DNS DNS 7
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 683,5 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 698,9 DNS DNS 9
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 691,6 DNF DNF 10
2. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 6,4 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 773,7 1:23:03 1:47:11 1
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 821,7 1:36:23 1:55:24 2
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 747,7 1:31:35 1:58:30 3
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 746,1 DNS DNS 4
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 751,0 DNS DNS 5
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 765,1 DNS DNS 6
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 857,7 DNS DNS 7
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 805,0 DNS DNS 8
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 760,7 DNS DNS 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 753,8 DNF DNF 10
2. Start 2.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 6,4 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper   Sejltid Præmietid Placering
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 743,5 1:23:40 1:51:02 1
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 743,5 1:32:41 2:00:03 2
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 743,5 1:36:13 2:03:35 3
3. Start 1.løb Start kl. 19:10:00 Banelængde 6,4 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 764,1 1:17:19 1:42:29 1
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 764,1 1:19:51 1:45:01 2
181 Fafner DRAGE Lindal/ Fl. Blønd 764,1 1:20:30 1:45:40 3
329 ? DRAGE Mads Freek Petersen 764,1 1:22:26 1:47:36 4
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 764,1 1:24:12 1:49:22 5
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 764,1 1:30:03 1:55:13 6
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 764,1 DNS DNS 7
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 764,1 DNS DNS 8
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 1,16 1:15:59 1:28:08 1
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 1,25 1:13:00 1:31:15 2
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 1,2 1:18:03 1:33:40 3
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 1,25 1:16:44 1:35:55 4
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 1,2 1:20:41 1:36:49 5
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 1,23 DNS DNS 6
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 1,12 DNS DNS 7
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 1,17 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 1,15 DNS DNS 9
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 1,26 DNF DNF 10
2. Start 1.løb Start kl.   Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
147 ? DRABANT 24 Morten Nielsen 1,04 1:23:03 1:26:22 1
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 1,07 1:31:35 1:38:00 2
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 1,03 1:36:23 1:39:16 3
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 1,05 DNS DNS 4
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 1,08 DNS DNS 5
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 1,02 DNS DNS 6
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 0,97 DNS DNS 7
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 1,02 DNS DNS 8
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 1,07 DNS DNS 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 1,08 DNF DNF