Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 8. Juni 04
Resultatliste. Billeder
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 4,6 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 674,7 0:59:00 1:23:56 1
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 697,9 1:03:46 1:26:56 2
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 691,6 1:04:20 1:27:59 3
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 674,3 1:04:16 1:29:14 4
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 695,1 1:06:26 1:29:49 5
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 683,5 1:07:29 1:31:45 6
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 730,6 DNS DNS 7
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 668,4 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 698,9 DNS DNS 9
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 695,6 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 4,6 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 773,7 1:13:58 1:31:19 1
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 760,7 1:13:06 1:31:27 2
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 751,0 1:13:25 1:32:30 3
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 857,7 1:23:20 1:34:15 4
  Nanna- Sofie GRANADA Christian Tversted 743,4 1:15:56 1:35:36 5
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 821,7 1:23:09 1:36:49 6
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 805,0 1:24:13 1:39:10 7
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 747,7 DNS DNS 8
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 746,1 DNS DNS 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 753,8 DNS DNS 10
2. Start 2.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 4,6 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper   Sejltid Præmietid Placering
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 743,5 1:15:03 1:34:43 1
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 743,5 1:24:57 1:44:37 2
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 743,5 DNS DNS 3
3. Start 1.løb Start kl. 19:10:00 Banelængde 4,6 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 764,1 1:10:16 1:28:21 1
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 764,1 1:11:17 1:29:22 2
181 Fafner DRAGE Lindal/ Fl. Blønd 764,1 1:12:31 1:30:36 3
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 764,1 1:14:36 1:32:41 4
329 ? DRAGE Mads Freek Petersen 764,1 DNS DNS 5
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 764,1 DNS DNS 6
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 764,1 DNS DNS 7
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 764,1 DNS DNS 8
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 1,25 0:59:00 1:13:45 1
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 1,2 1:03:46 1:16:31 2
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 1,16 1:06:26 1:17:04 3
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 1,17 1:07:29 1:18:57 4
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 1,23 1:04:16 1:19:03 5
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 1,26 1:04:20 1:21:04 6
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 1,12 DNS DNS 7
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 1,25 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 1,15 DNS DNS 9
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 1,2 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 1,04 1:13:58 1:16:56 1
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 1,07 1:13:06 1:18:13 2
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 1,08 1:13:25 1:19:17 3
Nanna - Sofie GRANADA 910 Christian Tversted 1,06 1:15:56 1:22:46 4
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 0,97 1:23:20 1:20:50 5
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 1,03 1:23:09 1:25:39 6
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 1,02 1:24:13 1:25:54 7
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 1,07 DNS DNS 8
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 1,05 DNS DNS 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 1,08 DNS DNS 10