Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 22. Juni 04
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 18:55:00 Banelængde 3,6 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 691,6 1:01:13 1:19:43 1
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 695,6 1:04:10 1:22:26 2
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 697,9 1:06:55 1:25:03 3
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 695,1 1:10:50 1:29:08 4
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 674,3 DNS DNS 5
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 730,6 DNS DNS 6
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 668,4 DNS DNS 7
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 683,5 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 698,9 DNS DNS 9
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 674,7 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 18:55:00 Banelængde 2,6 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 773,7 0:46:43 0:56:31 1
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 751,0 0:52:16 1:03:03 2
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 805,0 1:02:21 1:10:48 3
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 821,7 1:06:59 1:14:43 4
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 753,8 1:10:09 1:20:49 5
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 747,7 DNS DNS 6
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 746,1 DNS DNS 7
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 765,1 DNS DNS 8
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 857,7 DNS DNS 9
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 760,7 DNS DNS 10
2. Start 2.løb Start kl. 18:55:00 Banelængde 2,6 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper   Sejltid Præmietid Placering
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 743,5 0:56:15 1:07:22 1
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 743,5 1:01:59 1:13:06 2
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 743,5 DNS DNS 3
3. Start 1.løb Start kl. 18:55:00 Banelængde 2,6 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 764,1 0:55:18 1:05:31 1
181 Fafner DRAGE Lindal/ Fl. Blønd 764,1 0:57:14 1:07:27 2
329 ? DRAGE Mads Freek Petersen 764,1 0:59:11 1:09:24 3
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 764,1 DNS DNS 4
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 764,1 DNS DNS 5
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 764,1 DNS DNS 6
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 764,1 DNS DNS 7
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 764,1 DNS DNS 8
1. Start 1.løb Start kl. 18:55:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 1,2 1:04:10 1:17:00 1
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 1,26 1:01:13 1:17:08 2
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 1,2 1:06:55 1:20:18 3
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 1,16 1:10:50 1:22:10 4
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 1,23 DNS DNS 5
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 1,12 DNS DNS 6
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 1,25 DNS DNS 7
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 1,17 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 1,15 DNS DNS 9
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 1,25 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 18:55:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 1,04 0:46:43 0:48:35 1
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 1,08 0:52:16 0:56:27 2
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 1,02 1:02:21 1:03:36 3
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 1,03 1:06:59 1:09:00 4
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 1,08 1:10:09 1:15:46 5
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 1,07 DNS DNS 6
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 1,05 DNS DNS 7
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 1,02 DNS DNS 8
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 0,97 DNS DNS 9
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 1,07 DNS DNS 10