Tirsdags Sejlads 3. August 04
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 695,6 1:02:00 1:27:22 1
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 674,3 1:02:08 1:29:17 2
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 683,5 1:08:11 1:34:33 3
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 730,6 DNS DNS 4
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 668,4 DNS DNS 5
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 697,9 DNS DNS 6
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 698,9 DNS DNS 7
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 691,6 DNS DNS 8
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 695,1 DNS DNS 9
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 674,7 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 760,7 1:11:29 1:31:26 1
19 Hagar Larsen 25 Erik 746,9 1:13:07 1:34:13 2
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 821,7 1:20:32 1:35:24 3
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 805,0 1:20:39 1:36:54 4
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 753,8 1:16:40 1:37:11 5
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 747,7 1:18:29 1:39:31 6
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 746,1 DNS DNS 7
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 751,0 DNS DNS 8
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 765,1 DNS DNS 9
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 773,7 DNS DNS 10
2. Start 2.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper   Sejltid Præmietid Placering
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 743,5 1:09:01 1:30:24 1
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 743,5 1:13:14 1:34:37 2
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 743,5 1:14:10 1:35:33 3
3. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 764,1 1:13:28 1:33:08 1
181 Fafner DRAGE Lindal/ Fl. Blønd 764,1 1:14:07 1:33:47 2
329 ? DRAGE Mads Freek Petersen 764,1 DNS DNS 3
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 764,1 DNS DNS 4
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 764,1 DNS DNS 5
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 764,1 DNS DNS 6
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 764,1 DNS DNS 7
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 764,1 DNS DNS 8
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 1,23 1:02:08 1:16:25 1
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 1,12 DNS DNS 2
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 1,25 DNS DNS 3
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 1,17 1:08:11 1:19:46 4
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 1,2 DNS DNS 5
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 1,15 DNS DNS 6
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 1,26 DNS DNS 7
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 1,16 DNS DNS 8
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 1,2 1:02:00 1:14:24 9
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 1,25 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 1,07 1:18:29 1:23:59 1
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 1,05 DNS DNS 2
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 1,08 DNS DNS 3
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 1,02 DNS DNS 4
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 1,04 DNS DNS 5
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 0,97 1:13:07 1:10:55 6
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 1,03 1:20:32 1:22:57 7
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 1,02 1:20:39 1:22:16 8
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 1,07 1:11:29 1:16:29 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 1,08 1:16:40 1:22:48 10