Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 10. August 2004
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 668,4 1:10:52 1:38:30 1
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 674,3 1:13:52 1:41:01 2
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 695,6 1:17:02 1:42:24 3
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 674,7 1:18:04 1:45:11 4
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 695,1 1:19:47 1:45:12 5
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 683,5 1:24:26 1:50:49 6
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 730,6 DNS DNS 7
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 697,9 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 698,9 DNS DNS 9
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 691,6 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 3,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 760,7 0:50:05 1:02:03 1
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 773,7 0:52:32 1:03:51 2
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 747,7 0:56:39 1:09:16 3
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 857,7 1:05:03 1:12:10 4
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 821,7 1:03:33 1:12:28 5
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 805,0 1:06:37 1:16:22 6
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 753,8 1:04:31 1:16:50 7
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 746,1 DNS DNS 8
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 751,0 DNS DNS 9
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 765,1 DNS DNS 10
2. Start 2.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 3,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper   Sejltid Præmietid Placering
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 743,5 0:56:24 1:09:14 1
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 743,5 0:57:37 1:10:27 2
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 743,5 DNS DNS 3
3. Start 1.løb Start kl. 19:10:00 Banelængde 3,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
181 Fafner DRAGE Lindal/ Fl. Blønd 764,1 0:49:26 1:01:14 1
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 764,1 0:49:34 1:01:22 2
329 ? DRAGE Mads Freek Petersen 764,1 0:51:03 1:02:51 3
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 764,1 0:51:59 1:03:47 4
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 764,1 DNS DNS 5
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 764,1 DNS DNS 6
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 764,1 DNS DNS 7
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 764,1 DNS DNS 8
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 1,23 1:13:52 1:30:51 1
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 1,12 DNS DNS 2
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 1,25 1:10:52 1:28:35 3
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 1,17 1:24:26 1:38:47 4
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 1,2 DNS DNS 5
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 1,15 DNS DNS 6
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 1,26 DNS DNS 7
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 1,16 1:19:47 1:32:33 8
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 1,2 1:17:02 1:32:26 9
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 1,25 1:18:04 1:37:35 10
2. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 1,07 0:56:39 1:00:37 1
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 1,05 DNS DNS 2
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 1,08 DNS DNS 3
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 1,02 DNS DNS 4
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 1,04 0:52:32 0:54:38 5
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 0,97 1:05:03 1:03:06 6
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 1,03 1:03:33 1:05:27 7
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 1,02 1:06:37 1:07:57 8
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 1,07 0:50:05 0:53:35 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 1,08 1:04:31 1:09:41 10