Tirsdags Sejlads 24-aug-04
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 7,1 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 697,9 1:18:06 1:53:51 1
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 674,7 1:16:49 1:55:19 2
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 674,3 1:17:28 1:56:00 3
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 683,5 1:21:09 1:58:36 4
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 695,1 1:22:50 1:58:55 5
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 695,6 1:24:13 2:00:14 6
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 730,6 DNS DNS 7
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 668,4 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 698,9 DNS DNS 9
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 691,6 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 19:10:00 Banelængde 3,9 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 857,7 0:53:39 1:02:54 1
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 751,0 0:48:45 1:04:56 2
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 773,7 0:50:49 1:05:32 3
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 821,7 0:54:05 1:05:40 4
  Hagar Larsen 25 746,9 0:53:25 1:09:52 5
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 753,8 1:00:47 1:16:47 6
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 747,7 DNS DNS 7
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 765,1 DNS DNS 8
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 805,0 DNS DNS 9
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 760,7 DNS DNS 10
2. Start 2.løb Start kl. 19:10:00 Banelængde 3,9 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper   Sejltid Præmietid Placering
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 743,5 0:51:53 1:08:33 1
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 743,5 DNS DNS 2
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 743,5 DNS DNS 3
3. Start 1.løb Start kl. 19:15:00 Banelængde 3,9 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 764,1 0:43:28 0:58:48 1
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 764,1 0:44:14 0:59:34 2
181 Fafner DRAGE Lindal/ Fl. Blønd 764,1 0:48:45 1:04:05 3
329 ? DRAGE Mads Freek Petersen 764,1 DNF DNS 4
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 764,1 DNS DNS 5
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 764,1 DNS DNS 6
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 764,1 DNS DNS 7
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 764,1 DNS DNS 8
1. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 1,2 1:18:06 1:33:43 1
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 1,17 1:21:09 1:34:57 2
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 1,23 1:17:28 1:35:17 3
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 1,25 1:16:49 1:36:01 4
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 1,16 1:22:50 1:36:05 5
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 1,2 1:24:13 1:41:04 6
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 1,12 DNS DNS 7
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 1,25 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 1,15 DNS DNS 9
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 1,26 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 19:10:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 0,97 0:53:39 0:52:02 1
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 1,08 0:48:45 0:52:39 2
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 1,04 0:50:49 0:52:51 3
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 1,03 0:54:05 0:55:42 4
  Hagar Larsen 28 1,09 0:53:25 0:58:13 5
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 1,08 1:00:47 1:05:39 6
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 1,07 DNS DNS 7
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 1,02 DNS DNS 8
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 1,02 DNS DNS 9
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 1,07 DNS DNS 10