Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 31.  Aug 04
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:07:00 Banelængde 2,3 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 674,3 1:01:40 1:14:09 1
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 697,9 1:02:48 1:14:23 2
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 695,6 1:03:48 1:15:28 3
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 691,6 1:03:52 1:15:41 4
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 695,1 1:04:36 1:16:17 5
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 683,5 1:05:20 1:17:28 6
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 730,6 DNS DNS 7
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 668,4 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 698,9 DNS DNS 9
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 674,7 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 19:07:00 Banelængde 2,3 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 773,7 1:06:23 1:15:03 1
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 760,7 1:07:10 1:16:20 2
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 821,7 1:09:42 1:16:32 3
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 751,0 1:07:27 1:17:00 4
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 747,7 DNS DNS 5
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 746,1 DNS DNS 6
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 765,1 DNS DNS 7
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 857,7 DNS DNS 8
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 805,0 DNS DNS 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 753,8 DNS DNS 10
2. Start 2.løb Start kl. 19:07:00 Banelængde 2,3 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper   Sejltid Præmietid Placering
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 743,5 1:06:56 1:16:46 1
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 743,5 1:08:55 1:18:45 2
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 743,5 DNS DNS 3
3. Start 1.løb Start kl. 19:07:00 Banelængde 2,3 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 764,1 1:02:04 1:11:07 1
181 Fafner DRAGE Lindal/ Fl. Blønd 764,1 1:03:10 1:12:13 2
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 764,1 1:07:48 1:16:51 3
329 ? DRAGE Mads Freek Petersen 764,1 1:08:01 1:17:04 4
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 764,1 DNS DNS 5
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 764,1 DNS DNS 6
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 764,1 DNS DNS 7
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 764,1 DNS DNS 8
1. Start 1.løb Start kl. 19:07:00 Banelængde 2,3 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 1,16 1:04:36 1:14:56 1
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 1,2 1:02:48 1:15:22 2
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 1,23 1:01:40 1:15:51 3
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 1,17 1:05:20 1:16:26 4
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 1,2 1:03:48 1:16:34 5
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 1,26 1:03:52 1:20:28 6
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 1,12 DNS DNS 7
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 1,25 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 1,15 DNS DNS 9
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 1,25 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 19:07:00 Banelængde 2,3 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 1,04 1:06:23 1:09:02 1
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 1,03 1:09:42 1:11:47 2
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 1,07 1:07:10 1:11:52 3
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 1,08 1:07:27 1:12:51 4
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 1,07 DNS DNS 5
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 1,05 DNS DNS 6
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 1,02 DNS DNS 7
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 0,97 DNS DNS 8
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 1,02 DNS DNS 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 1,08 DNS DNS 10