Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 7. Sept 04
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 5,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 674,7 0:54:07 1:21:14 1
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 695,6 0:56:47 1:22:09 2
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 695,1 0:57:23 1:22:47 3
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 668,4 0:55:22 1:23:00 4
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 674,3 0:58:00 1:25:08 5
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 683,5 0:59:07 1:25:29 6
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 730,6 DNS DNS 7
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 697,9 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 698,9 DNS DNS 9
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 691,6 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 18:35:00 Banelængde 5,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 821,7 1:06:49 1:21:41 1
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 857,7 1:09:51 1:21:43 2
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 773,7 1:03:27 1:22:19 3
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 751,0 1:02:37 1:23:22 4
288 hagard L25 746,0 1:06:11 1:27:21 5
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 747,7 1:08:03 1:29:05 6
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 746,1 DNS DNS 7
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 765,1 DNS DNS 8
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 805,0 DNS DNS 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 753,8 1:25:00 1:45:31 10
2. Start 2.løb Start kl. 18:35:00 Banelængde 5,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper   Sejltid Præmietid Placering
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 743,5 1:03:52 1:25:15 1
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 743,5 1:08:03 1:29:26 2
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 743,5 DNS DNS 3
3. Start 1.løb Start kl. 18:40:00 Banelængde 5,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
329 ? DRAGE Mads Freek Petersen 764,1 0:59:38 1:19:17 1
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 764,1 1:02:01 1:21:41 2
181 Fafner DRAGE Lindal/ Fl. Blønd 764,1 1:02:44 1:22:24 3
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 764,1 DNS DNS 4
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 764,1 dsq dsq 5
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 764,1 DNS DNS 6
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 764,1 DNS DNS 7
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 764,1 DNS DNS 8
1. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 5,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 1,23 0:58:00 1:11:20 1
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 1,12 DNS DNS 2
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 1,25 0:55:22 1:09:12 3
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 1,17 0:59:07 1:09:10 4
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 1,2 DNS DNS 5
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 1,15 DNS DNS 6
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 1,26 DNS DNS 7
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 1,16 0:57:23 1:06:34 8
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 1,2 0:56:47 1:08:08 9
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 1,25 0:54:07 1:07:39 10
2. Start 1.løb Start kl. 18:35:00 Banelængde 5,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 1,07 1:08:03 1:12:49 1
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 1,05 DNS DNS 2
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 1,08 1:02:37 1:07:38 3
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 1,02 DNS DNS 4
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 1,04 1:03:27 1:05:59 5
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 0,97 1:09:51 1:07:45 6
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 1,03 1:06:49 1:08:49 7
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 1,02 DNS DNS 8
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 1,07 1:06:11 1:10:49 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 1,08 DNS DNS 10