Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 14. Sept 2004
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 6,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 674,7 0:55:08 1:27:40 1
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 691,6 0:56:53 1:27:43 2
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 695,1 0:59:45 1:30:14 3
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 697,9 1:00:23 1:30:36 4
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 674,3 DNS DNS 5
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 730,6 DNS DNS 6
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 668,4 DNS DNS 7
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 683,5 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 698,9 DNS DNS 9
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 695,6 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 6,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 821,7 1:09:39 1:27:29 1
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 760,7 1:04:23 1:28:19 2
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 751,0 1:04:05 1:28:59 3
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 747,7 DNS DNS 4
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 746,1 DNS DNS 5
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 765,1 DNS DNS 6
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 773,7 DNS DNS 7
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 857,7 DNS DNS 8
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 805,0 DNS DNS 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 753,8 DNS DNS 10
2. Start 2.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 6,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper   Sejltid Præmietid Placering
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 743,5 DNS DNS 1
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 743,5 DNS DNS 2
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 743,5 DNS DNS 3
3. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 6,0 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 764,1 0:59:47 1:23:22 1
329 ? DRAGE Mads Freek Petersen 764,1 1:00:47 1:24:22 2
181 Fafner DRAGE Lindal/ Fl. Blønd 764,1 DSQ 1:25:09 3
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 764,1 DNS DNS 4
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 764,1 DNS DNS 5
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 764,1 DNS DNS 6
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 764,1 DNS DNS 7
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 764,1 DNS DNS 8
1. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 1,23 DNS DNS 1
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 1,12 DNS DNS 2
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 1,25 DNS DNS 3
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 1,17 DNS DNS 4
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 1,2 DNS DNS 5
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 1,15 DNS DNS 6
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 1,26 DNS DNS 7
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 1,16 DNS DNS 8
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 1,2 DNS DNS 9
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 1,25 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde   Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 1,07 DNS DNS 1
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 1,05 DNS DNS 2
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 1,08 DNS DNS 3
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 1,02 DNS DNS 4
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 1,04 DNS DNS 5
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 0,97 DNS DNS 6
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 1,03 DNS DNS 7
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 1,02 DNS DNS 8
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 1,07 DNS DNS 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 1,08 DNS DNS 10