Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 21. Sept 04
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 3,9 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 674,7 0:40:24 1:01:33 1
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 695,1 0:43:31 1:03:20 2
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 674,3 DNS DNS 3
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 730,6 DNS DNS 4
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 668,4 DNS DNS 5
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 683,5 DNS DNS 6
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 697,9 DNS DNS 7
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 698,9 DNS DNS 8
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 691,6 DNS DNS 9
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 695,6 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 3,9 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 751,0 0:47:34 1:03:45 1
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 773,7 0:50:36 1:05:19 2
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 747,7 DNS DNS 3
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 746,1 DNS DNS 4
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 765,1 DNS DNS 5
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 857,7 DNS DNS 6
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 821,7 DNS DNS 7
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 805,0 DNS DNS 8
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 760,7 DNS DNS 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 753,8 DNS DNS 10
2. Start 2.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 3,9 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper   Sejltid Præmietid Placering
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 743,5 0:52:49 1:09:29 1
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 743,5 DNS DNS 2
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 743,5 DNS DNS 3
3. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 3,9 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 764,1 0:43:14 0:58:34 1
329 ? DRAGE Mads Freek Petersen 764,1 DNS DNS 2
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 764,1 DNS DNS 3
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 764,1 DNS DNS 4
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 764,1 DNS DNS 5
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 764,1 DNS DNS 6
181 Fafner DRAGE Lindal/ Fl. Blønd 764,1 DNS DNS 7
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 764,1 DNS DNS 8
1. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 3,9 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 1,16 0:43:31 0:50:29 1
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 1,25 0:40:24 0:50:30 2
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 1,23 DNS DNS 3
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 1,12 DNS DNS 4
129 Beamer DIVA 39 Per Vilmar 1,25 DNS DNS 5
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 1,17 DNS DNS 6
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 1,2 DNS DNS 7
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 1,15 DNS DNS 8
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 1,26 DNS DNS 9
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 1,2 DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 3,9 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper LYS Sejltid Præmietid Placering
58 Bluebeng DRABANT 30 Kjeld Bjørn Andersen 1,08 0:47:34 0:51:22 1
147 Immergeil DRABANT 24 Morten Nielsen 1,04 0:50:36 0:52:37 2
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 1,07 DNS DNS 3
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 1,05 DNS DNS 4
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 1,02 DNS DNS 5
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 0,97 DNS DNS 6
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 1,03 DNS DNS 7
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 1,02 DNS DNS 8
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 1,07 DNS DNS 9
191 Tøzen IW 31 Susanne Lindø 1,08 DNS DNS 10