Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 16. august 05
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,4 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2005 Sejltid Præmietid Placering
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 609,5 1:03:35 1:38:44 1
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 620,1 1:09:08 1:43:19 2
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 614,5 1:08:46 1:43:28 3
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 603,4 1:08:29 1:44:11 4
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 616,2 1:11:29 1:46:02 5
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 617,1 1:12:02 1:46:30 6
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 602,1 1:19:18 1:55:07 7
43 AVT-People.com IMPALA 27 Kristian Groth 654,6 DNS DNS 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 618,3 DNS DNS 9
DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 5,4 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2005 Sejltid Præmietid Placering
147 ? DRABANT 24  Morten Nielsen 698,4 1:18:53 1:46:02 1
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 793,4 1:27:55 1:46:31 2
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 683,3 1:18:28 1:46:58 3
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 757,5 1:27:35 1:49:24 4
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 722,7 1:27:33 1:52:30 5
191 Tøzen IW 31 Karl Erik Grønbech 678,2 1:24:38 1:53:36 6
42 Meson Bianca 28 Wieder 698,4 1:31:32 1:58:41 7
159 Trine Bianca 28 Bjarne Ottosen 698,4 1:40:19 2:07:28 8
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 670,0 DNS DNS 9
58 Bluebeng DRABANT 30  Kjeld Bjørn Andersen 676,6 DNS DNS 10
19 Hagar LARSEN 25 Erik Stangerup 665,7 DNS DNS 11
38 Nanna-Sofie GRANADA 910 Christian Tversted 668,6 DNS DNS 12
2. Start 2.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 5,4 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2005 Sejltid Præmietid Placering
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 669,3 1:21:57 1:51:43 1
838 Joy BALLAD Jørgen ma 669,3 1:26:30 1:56:16 2
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 669,3 DNS DNS 3
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 670,5 DNS DNS 4
669,3 DNS DNS 5
3. Start 1.løb Start kl. 19:10:00 Banelængde 5,4 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2005 Sejltid Præmietid Placering
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 682,9 1:13:45 1:42:17 1
181 Fafner DRAGE Lindal/Fl. Blønd 684,3 1:15:27 1:43:52 2
329 684,3 1:15:59 1:44:24 3
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 684,3 1:16:58 1:45:23 4
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 684,3 DNS DNS 5
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 684,3 DNS DNS 6
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 684,3 DNS DNS 7
118 Lurifax DRAGE Calus Palm 684,3 DNS DNS 8