Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 13. september 2005
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 18:30:00 Banelængde 4,5 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2005 Sejltid Præmietid Placering
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 609,5 0:54:21 1:23:38 1
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 620,1 1:00:45 1:29:15 2
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 616,2 1:01:14 1:30:01 3
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 611,3 1:01:16 1:30:25 4
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 617,1 1:02:16 1:30:59 5
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 603,4 1:04:15 1:34:00 6
s Tøzen IW 40 karl-erik 603,2 1:12:13 1:41:59 7
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 602,1 1:14:02 1:43:53 8
160 Gråskæg BANNER 28 RC Ole Krongaard 618,3 DNS DNS 9
DNS DNS 10
2. Start 1.løb Start kl. 18:35:00 Banelængde 4,5 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2005 Sejltid Præmietid Placering
19 Hagar LARSEN 25 Erik Stangerup 665,7 1:03:03 1:28:07 1
147 ? DRABANT 24  Morten Nielsen 698,4 1:07:53 1:30:30 2
58 Bluebeng DRABANT 30  Kjeld Bjørn Andersen 676,6 1:10:20 1:34:35 3
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 793,4 1:19:49 1:35:19 4
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 757,5 1:21:08 1:39:19 5
42 Meson Bianca 28 Wieder 698,1 1:21:34 1:44:13 6
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 670,0 DNS DNS 7
159 Trine Bianca 28 Bjarne Ottosen 698,4 DNS DNS 8
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 703,5 DNS DNS 9
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 722,7 DNS DNS 10
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 683,3 DNS DNS 11
Karl Erik Grønbech 678,2 DNS DNS 12
2. Start 2.løb Start kl. 18:35:00 Banelængde 4,5 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2005 Sejltid Præmietid Placering
231 Frederikke BALLAD Mads Staunskjær 669,3 1:13:50 1:38:38 1
838 joy BALLAD jørgen Madsen 669,3 1:14:05 1:38:53 2
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 669,3 DNS DNS 3
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 670,5 DNS DNS 4
669,3 DNS DNS 5
3. Start 1.løb Start kl. 18:40:00 Banelængde 4,5 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2005 Sejltid Præmietid Placering
181 Fafner DRAGE Lindal/Fl. Blønd 684,3 1:06:20 1:30:01 1
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 684,3 1:06:51 1:30:32 2
331 Patiki DRAGE Lars Odorico Gormsen 682,9 1:07:57 1:31:44 3
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 684,3 1:13:21 1:37:02 4
329 DRAGE mads 684,3 1:13:46 1:37:27 5
352 ? DRAGE Henrik Thomsen 684,3 DNS DNS 6
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 684,3 DNS DNS 7
118 Lurifax DRAGE Claus Palm 684,3 DNS DNS 8